Poznajmy rywala – AS Roma

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzielił fan AS Romy przed czwartkowym meczem Ligi Europy.

Już w czwartek ekipa Ajaksu rozegra pierwszy mecz 1/4 finału Ligi Europy. Do Amsterdamu przyjeżdża drużyna AS Romy, która dla wielu jest dużą niewiadomą. Ekipę Rzymian przybliża nam nieco Michał z ASRoma.pl

1.Gdzie leży siła obecnej Romy? Jakie są najmocniejsze punkty Waszej drużyny?

Pierwsze pytanie i już pojawiają się schody (śmiech). Zespół znajduje się w trudnym momencie. Zawodzi w Serie A i mimo dojścia do ćwierćfinału Ligi Europy, w zasadzie ciężko go za coś pochwalić i wyróżnić jakieś poszczególne elementy. Mocnymi punktami drużyny są na pewno Veretout i przede wszystkim Mkhitaryan. Obaj byli niestety kontuzjowani w ostatnim czasie co dało się odczuć w grze Romy. Francuski pomocnik zdążył wrócić i zagrał kilkanaście minut w sobotę z Sassuolo. Wyjdzie w pierwszym składzie przeciwko Ajaxowi. W przypadku Ormianina trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Powinien być gotowy na rewanż. Roma ma problemy z grą w ataku pozycyjnym i lepiej czuje się w grze z kontry. Z Szachtarem Giallorossi oddali inicjatywę kontrolując jednak to co działo się na boisku. Pierwszy mecz w zasadzie załatwił nam awans i rewanż był już tylko formalnością. Podobnie może wyglądać spotkanie z Ajaxem. Kluczowa będzie koncentracja.

2. Poznaliśmy mocne strony, pora też zorientować się w tych słabszych elementach. W których elementach Rzymianie nie są najmocniejsi i gdzie można ich zaatakować?

Przede wszystkim defensywa. Roma traci bardzo dużo bramek. Decydują o tym błędy indywidualne. Brak umiejętności bronienia pod wysokim pressingiem. Problemy z ustawianiem się, kryciem. Duża nerwowość, którą wprowadza również bramkarz drużyny, Pau Lopez. Obrona nie czuje się pewnie z Hiszpanem za plecami. Brakuje też wsparcia od pomocników, którzy nie rozbijają ataków rywala przez co mnożą się sytuacje. Nie ma współpracy w formacjach. Ale to też wina trenera, który nie potrafi tego poukładać.

3. Jakiej postawy Romy można spodziewać się w pierwszym meczu w Amsterdamie?

Po kolejnej wpadce, remisie i stracie punktów z Sassuolo, zespół musi zareagować i chcieć się zrehabilitować, powalczyć o jak najlepszy wynik. Liga Europy to teraz jedyna droga do marzeń o Lidze Mistrzów.

4. Kto z Waszych piłkarzy może stanowić dla Ajaksu największe zagrożenie?

O obecnej sytuacji Romy najlepiej niech świadczy fakt, że ciężko wskazać jakieś nazwisko. Wielu graczy jest pod formą. Nie ma lidera, który pociągnąłby zespół za sobą. Każdy kibic Giallorossich czeka na Pellegriniego. Tym liderem miał być on. Oczekiwania co do niego są bardzo duże. Po erze Tottiego i De Rossiego, Lorenzo nawet na chwilę nie potrafił wejść w ich buty. Jest jeszcze Dzeko. Bośniak zawodzi w tym sezonie, ale ma zagrać od pierwszych minut kosztem Mayorala. Hiszpan jest jednym z najlepszych strzelców Ligi Europy i może okazać się świetnym Jokerem. Wyróżniłbym też Spinazzole, chociaż ten wydaje się być zmęczony sezonem i nie gra już tak dobrze, jak na początku campionato. Uwaga na Veretout i Manciniego, który jest bardzo groźny w stałych fragmentach gry.

5. Jak istotny dla Romy jest ten dwumecz? Czy klub nastawia się poważnie na wygraną w Lidze Europy, czy traktuje ją pobieżnie skupiając się jednak na lidze? Najprościej mówiąc, o co jeszcze gracie?

Na miejsce w pierwszej czwórce Serie A dające prawo do gry w Lidze Mistrzów Roma nie ma już szans. To sprawia, że zespół powinien podejść do rywalizacji z Ajaxem z większym respektem i zaangażowaniem. Odkąd zwycięzca rozgrywek dostaje bilet do Champions League, prestiż Ligi Europy nieco wzrósł.

6. Jak wygląda obecna sytuacja kadrowa? Doszły nas słuchy o kilku problemach zdrowotnych? Dodatkowo, czy ktoś jest zawieszony?

Fonseca ma nadzieję na odzyskanie Smallinga i Mkhitaryana, ale będzie to bardzo trudne. Większe szanse na powrót ma były obrońca Manchesteru. Zagra na pewno Veretout. Jego obecność wydaje się być kluczowa. Kontuzjowany jest jeszcze Kumbulla. Zabraknie natomiast zawieszonego za kartki Karsdorpa i będzie to duże osłabienie, zważywszy na fakt, że zastąpi go Bruno Peres.

7. Tradycyjnie na koniec – jaki wynik typujecie na czwartek oraz na cały dwumecz?

Roma jest nieobliczalna. Dwumecz z Szachtarem poszedł gładko, ale w międzyczasie zdarzyły się wpadki w lidze z Parmą i Napoli. Jeśli drużyna będzie skoncentrowana, szykuje się fajna i wyrównana rywalizacja. Najważniejsze nie przegrać tego meczu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem i wyjść na murawę z odpowiednim nastawieniem. Tylko wtedy możemy powalczyć.

Share:

Dodaj komentarz