• 12 marca 2018
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 141 wyświetleń

W ubiegły weekend w Jaworznie odbyła się kolejna edycja prestiżowego turnieju Fan Clubów drużyn zagranicznych. Swoją obecność zaznaczył na nim również AFC Ajax.

Nasza drużyna trafiła do grupy B, w której przyszło nam się mierzyć z ekipami Valencii, Arsenalu, AC Milan, Barcelony oraz Interu Mediolan.

Rozgrywki grupowe zakończyliśmy z bilansem trzech remisów, zwycięstwa i porażki. Te wyniki pozwoliły nam na wyjście z grupy i grę w ćwierćfinale turnieju. Na naszej drodze stanęła broniąca tytułu drużyna Atletico Madryt. Niestety po wyrównanym meczu przegraliśmy 0:2 i nie awansowaliśmy do półfinałów.

Jedyną porażkę w grupie zaliczyliśmy z ostatecznymi zwycięzcami turnieju, a w 1/4 ulegliśmy zeszłorocznym zwycięzcom. Czwarte miejsce w turnieju zajęła drużyna Barcelony, którą jako jedyni w grupie zdołaliśmy pokonać. Myślę, że to zostawienie pokazuje, iż trafiliśmy do bardzo mocnej grupy. Powodów do rozczarowania więc nie ma, bo godnie broniliśmy barw naszego klubu.

Poniżej wyniki spotkań:

AFC Ajax 0:0 Arsenal

AFC Ajax 0:0 Inter Mediolan

AFC Ajax 1:1 Valencia CF

AFC Ajax 0:2 AC Milan

AFC Ajax 1:0 FC Barcelona 

Skład drużyny stworzyli: Jakub Jończyk, Dawid Niezbecki, Piotr Walaszkowski, Paweł Wrona, Tomasz Gawlik, Mateusz Rogulski, Marcin Michalak, Łukasz Kaczmarski, Marcin Wolski, Konrad Szustak, Jarosław Synowiecki, Łukasz Michalski

Wszystkim obecnym wielkie podziękowania za przyjazd i grę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się ponownie pojechać do Jaworzna i powalczyć o jeszcze lepszy rezultat. Jednocześnie zachęcamy do zaangażowania wszystkich, którzy jeszcze w turnieju nie brali udziału.

WZAWZDB! 

Share:

Dodaj komentarz