Christian Poulsen wrócił ostatnio do Ajaksu, gdzie pracuje obecnie w sztabie pierwszego zespołu.

Doświadczony Duńczyk trafił do Amsterdamu w 2012 roku i przez dwa sezony rozegrał ponad 50 spotkań, przyczyniając się do zdobycia przez Joden mistrzostwa kraju.

„To były najlepsze dwa lata mojej kariery. Przeżyłem tutaj świetny czas i kiedy zakończyłem karierę trzy lata temu, dalej utrzymywałem kontakt z kilkoma osobami. Byłem też tutaj kilka razy, a teraz pojawiła się możliwość pracy jako trenera. Mogę się tutaj sporo nauczyć i liczę, że tak się stanie, a potem w ten sposób dam coś klubowi w zamian. Jestem szczęśliwy z powrotu i możliwości nauki.” – powiedział Poulsen dla Ajax TV.

Mimo tego, że Christian dobrze zna Ajax, poznawanie go od zupełnie innej strony sprawia mu sporo frajdy.

„Wokół drużyny pracuje tak wiele osób. Zobaczyć jak to wszystko działa w Ajaksie poza sceną niezwykle mnie inspiruje. To dobre miejsce, aby się nauczyć. Ajax jest wyjątkowy. Grałem w takich klubach jak Juventus czy Liverpool, ale szkolenie tutaj jest bardzo wyjątkowe.”

„Kiedy patrzę na drużynę, widzę grupę, która walczy za siebie. Ajax jest znany z technicznych zawodników, których naturalnie każdy woli oglądać. Myślę jednak, że każda drużyna potrzebuje balansu. Myślę, że to bardzo istotne, że w Ajaksie jest teraz odpowiednia mentalność do walki jeden za drugiego, co widać było też w Lidze Mistrzów.”

 

Share:

Dodaj komentarz