Jak informuje dziś De Telegraaf, Ajax osiągnął ustne porozumienie z kilkoma młodymi zawodnikami w sprawie ich pierwszych profesjonalnych kontraktów z klubem. Wkrótce mają związać się z Ajaksem trzyletnimi umowami.

O kim mowa? Porozumienie osiągnięto z następującymi graczami: Quinten i Jurriën Maduro (16 lat), Jasper ter Heide (19), Liam van Gelderen (16) oraz Sven Botman (17). Ponadto dogadano się także z 15-letnim Ryanem Gravenberchem, ale on podpis na kontrakcie złoży po ukończeniu 16 lat w maju przyszłego roku. Kontrakty wszystkich tych graczy obowiązywać będą najpewniej do 30 czerwca 2020 roku.

Bracia Maduro trzy lata temu opuścili akademię Feyenoordu, by kontynuować swoje szkolenie i karierę w Amsterdamie. Ter Heide znakomicie prezentuje się w tym sezonie w Ajaksie U19 w roli defensywnego pomocnika na pozycji numer sześć. Botman występuje z powodzeniem na pozycji środkowego i lewego defensora. Środkowy obrońca Van Gelderen oraz pomocnik Gravenberch są uznawani w tej chwili za jednych z największych talentów w akademii i przyciągają uwagę zagranicznych klubów.

Share:

Dodaj komentarz