Bardzo słabe spotkanie rozegrali piłkarze Ajaksu U19, którzy przegrali dzisiaj z Legią Warszawa 0:2 i prawie wypuścili z rąk pewny awans.

Po wygranej w Warszawie aż 4:1, Ajax był niemalże pewien awansu do kolejnej rundy. Mecz w Amsterdamie miał być potwierdzeniem tego, iż to Ajax jest lepszy i zasługuje na grę dalej.

Pierwszego gola Joden stracili w 14 minucie gry, kiedy golkipera pokonał Zyro. Drugie uderzenie Legii przyszło tuż po przerwie, ale było wszystkim na co stać było dzisiaj młodych Polaków.

Porażka w Amsterdamie na pewno nie świadczy o niczym dobrym i jest sygnałem dla Heitingi, iż przed jego piłkarzami dużo ciężkiej pracy. Kiedy Ajaksowi przyjdzie mierzyć się z rywalem z wyższej półki, Joden będą mieli duże problemy.

Ajax Amsterdam U19 0:2 Legia Warszawa U19

Ajax U19: Plomper; Dest, Botman, Q. Maduro, Bakker; Pasquali, Ter Heide, Ekkelenkamp; Schön, Sierhuis, Ylätupa.