Viergever swoje pierwsze kroki stawiał w Sparcie Rotterdam i to tam zaliczył swój profesjonalny kontrakt 10 maja 2009 roku. W swoim drugim roku w Rotterdamie, Nick stał się już ważnym elementem drużyny. Jasne stało się jednocześnie, że Sparta będzie dla defensora zbyt mała.

16 czerwca 2010 roku, Nick podpisał kontrakt z AZ Alkmaar do 2014 roku. W Alkmaar defensor od razu stał się podstawowym graczem i przez lata brylował w defensywie AZ, stając się jednym z najlepszych piłkarzy ligi. Po odejściu z klubu Niklasa Moisandera i Rasmusa Elma, Nick został mianowany na drugiego kapitana drużyny, a następnie przejął opaskę po kontuzji Martensa. 9 maja 2013 roku, Viergever wygrał z AZ KNVB Beker pokonując PSV 2:1. W lecie 2013 roku, defensor o rok przedłużył swoją umowę. Od sezonu 2013/14, Nick stał się regularnym lewym obrońcą AZ i najlepszym lewym defensorem fazy grupowej Ligi Europy.

24 maja 2014 roku, Ajax ogłosił, iż dogadał się w sprawie transferu Viergevera. 28 czerwca, defensor zaliczył swój debiut dla Joden w meczu o Johan Cruyyf Schaal, który Amsterdamczycy przegrali 0:1. Co jednak ciekawe, Nick był kolejnym graczem w historii, który po transferze do Ajaksu nie potrafił zdobyć miejsca w pierwszym składzie, mimo iż przed transferem był wyróżniającą się postacią całej ligi.

W sezonie 2015/16, Viergever dalej był rezerwowym, a De Boer wolał parę Veltman- Riedewald. Przełamanie Nicka nadeszło pechowo dla innych, bo to po kontuzjach Tete i Riedewalda na prawą stronę trafił Veltman, a Viergever do środka. Od tego momentu, obrońca był już w Amsterdamie ważną postacią i liderował w środku oraz na lewej stronie obrony. Wielkim momentem Nicka był 20 kwietnia 2017 roku, kiedy to zdobył ona gola przeciwko Schalke 04, który pomógł Joden zameldować się w półfinale Ligi Europy. W lecie mimo wygasającego kontraktu, Ajax nie przedłużył mu umowy, a Nick zapowiedział odejście z klubu.