Orejuela został zakontraktowany przez Ajax w lecie 2017 roku za kwotę 3,650 miliona euro. Defensor podpisał kontrakt do 2022 roku i stał się kolejnym kolumbijskim nabytkiem Joden w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że Orejuela był graczem nieco anonimowym. Swój profesjonalny debiut w Deportivo Cali gracz zaliczył 7 sierpnia 2013 roku. Debiut w lidze przypadł dla Manuela dopiero 6 kwietnia 2014 roku w przegranym meczu z Milonarions. Orejuela dla Deportivo Cali rozegrał łącznie 54 mecze.

Transfer do Ajaksu był chyba jednak następstwem niesamowitego ruchu Joden z Davinsonen Sanchezem. Działacze Ajaksu mieli nadzieje, że Orejuela stanie się równie ważnym graczem co jego rodak, ale niestety tak się nie stało. Kolumbijczyk od samego początku nie był członkiem pierwszej drużyny i grywał tylko dla Jong Ajax. Orejuela regularnie nie łapał się nawet do składu Reizigera na zapleczu Eredivisie. Swój debiut w drużynie Keizera zaliczył w meczu pucharowym, gdzie na tle amatorów wypadł całkiem dobrze.