Lisandro Martinez

  • Imię i nazwisko: Lisandro Martinez
  • Narodowość: Argentyna
  • Data urodzenia: 1/18/1998
  • Numer: 21
  • Pozycja: Obrońca
  • Wzrost: 175 cm
  • Waga: 67

Lisandro Martinez – urodzony 18 stycznia 1998 roku w Gualeguay. Były gracz Defensa y Justica, a od 2019 roku zawodnik Ajaksu Amsterdam.

Martinez swoje pierwsze kroki stawiał w klubie Club Urquiza, a następnie Club Libertad. Ostatecznie trafił jednak do Newell’s Old Boys, w którym zaliczył też swój profesjonalny debiut na koniec sezonu 2016-2017.

W sierpniu 2017 roku dołączył do drużyny Defensa y Justica na zasadzie wypożyczenia. Swój pierwszy mecz zagrał dla klubu w przegranym starciu z San Lorenzo 13 października. W lecie 2018 roku klub zdecydował się ściągnąć Martineza na zasadzie transferu definitywnego. Młody zawodnik nie zdołał jednak długo zabawić w klubie.

17 maja 2019 roku Defensa ogłosiła oficjalne porozumienie z Ajaksem. 3 dni później Ajax potwierdził, że zawodnik przeszedł wszystkie testy medyczne i od 1 lipca będzie piłkarzem klubu z Amsterdamu. Martinez podpisał czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Swój oficjalny debiut dla Ajaksu piłkarz zaliczył w meczu JCS z PSV Eindhoven. Już w swoim drugim meczu w Eredivisie, Martinez został wybrany graczem meczu z FC Emmen. Lisandro szybko uznany został za bardzo trafiony transfer, w przeciwieństwie do innych, których Ajax dokonał w ostatnim czasie.

Pierwszy gol dla Ajaksu przypadł na 28 września, kiedy Ajax wygrał 2:0 z Groningen, a Lisandro pięknym trafieniem otworzył wynik meczu, który zanosił się na remis. Martinez grał mecz za meczem, co chyba nieco wpłynęło na jego formę. W drugiej części sezonu Argentyńczyk grał gorzej, podobnie jak cały Ajax. Joden ostatecznie doczołgali się jednak do końca ligi na pierwszym miejscu. Sezon przerwany został z powodu pandemii koronawirusa, ale pierwsze miejsce zapewniło Ajaksowi grę w Lidze Mistrzów w sezonie 20/21.

Share: