Daley Blind to Amsterdamczyk z krwi i kości. Daley urodził się w Amsterdamie i to w Ajaksie stawiał swoje pierwsze kroki w piłce nożnej. Syn słynnego Dannego Blinda to kolejny przykład słynnego szkolenia w Amsterdamie. Blind przeszedł wszystkie szczeble szkoleniowe, aby w sezonie 2008-2009 uzyskać promocję do pierwszej drużyny Joden. Swój pierwszy profesjonalny kontrakt w Amsterdamie podpisał 1 lipca 2010 roku. 7 grudnia 2008, piłkarz zaliczył debiut w pierwszej drużynie w meczu z Volendam. Kariera w Ajaksie nie była jednak od początku usłana różami o czym może świadczyć wypożyczenie do Groningen. 5 stycznia 2010 roku gracz opuścił Joden na jeden sezon i był nawet bardzo bliski odejścia za zaledwie 1,5 miliona euro. Do transakcji jednak nie doszło.

Po powrocie do klubu, Blind mocno przyczynił się do dwóch kolejnych mistrzostw kraju z rzędu, w tym pamiętnego 30 pod wodzą Franka de Boera. Za De Boera, Daley był już znacznie ważniejszą postacią Ajaksu i etatowym lewym obrońcą. 23 kwietnia 2013 roku, Blind przedłużył swoją umowę o kolejne trzy sezony. Następne dwa lata to dalej pasmo sukcesów na holenderskim podwórku. Blind był podstawowym graczem Joden, a Amsterdamczycy prowadzeni przez De Boera wygrali dwa kolejne mistrzostwa kraju. Sezon 2013-14, Blind spędził już jako defensywny pomocnik i został wybrany nawet piłkarzem roku w Holandii.

W sierpniu 2014 roku, Manchester United ogłosił porozumienie z Ajaksem i piłkarzem i za kwotę 13,8 miliona funtów, gracz przeniósł się do Anglii. Kariera na Wyspach Brytyjskich była dla Blinda średnio udana. Holender często służył do łatania dziur, nie potrafił zająć miejsca w składzie na stałe oraz miał też problemy z kontuzjami. Za największy sukces Blind może uznać triumf w Lidze Europy, w którym United pokonali nikogo innego jak…Ajax.

17 lipca 2018 roku, Manchester zgodził się na odejście Blinda, który po kilku latach rozłąki ponownie stał się piłkarzem Ajaksu Amsterdam.