OFICJALNIE: Dwie najbliższe kolejki Eredivisie zostały odwołane. Premier Holandii, Mark Rutte poinformował na konferencji prasowej o odwołaniu do końca marca wszystkich wydarzeń z udziałem ponad stu osób.

W tym miesiącu nie zobaczymy więc w akcji zawodników na holenderskich boiskach. W terminarzu Ajax miał zaplanowane pojedynki z Twente Enschede u siebie i wyjazd z Feyenoordem Rotterdam. Wszystko ma związek z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Początkowo w tym tygodniu zdecydowano się odwołać mecze w Brabancji Północnej, gdzie było najwięcej zakażeń koronawirusem. Sytuacja uległa jednak zmianie i dziś zgodnie z przewidywaniami uznano, że kontynuowanie rozgrywek ligowych będzie nieodpowiedzialne. Podobne decyzje podjęto w innych krajach. Zawieszono ligę włoską oraz hiszpańską, ponadto w innych ligach spotkania są rozgrywane bez udziału publiczności. Oprócz Eredivisie odwołano także rywalizację w Keuken Kampioen Divisie, w której występuje Jong Ajax.

„Naszym punktem wyjścia jest to, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by rozegrać mecze z udziałem kibiców. Postaramy się, by spotkań bez publiczności było jak najmniej. Taki środek jest dla nas ostatecznością, dlatego najpierw zdecydujemy o przełożeniu meczów” – tłumaczył przedstawiciel KNVB.

Nie wiadomo kiedy rozgrywki Eredivisie zostaną wznowione i kiedy rozegrane zostaną zaległe kolejki. Sytuacja z epidemią koronawirusa jest dynamiczna i niestety wciąż się pogarsza. Dlatego więc dokończenie sezonu w europejskich ligach stoi pod znakiem zapytania.

Share:

Dodaj komentarz