Jak już informowaliśmy, okres przygotowawczy do następnego sezonu ekipa Ajaksu rozpocznie już 18 czerwca, czyli w najbliższy poniedziałek. Z tej okazji prezentujemy mały rozkład jazdy na kolejne tygodnie.

Dziś rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Rosji, jednak oprócz tego równie mocno będą nas interesować wydarzenia w klubie. Zaczynamy bardzo wcześnie bo już 18 czerwca. W jednym miejscu, poniżej prezentujemy szczegóły okresu przygotowawczego. Co, gdzie i kiedy. Możliwe są jeszcze drobne zmiany, ale wszystko co najważniejsze zostało już zaplanowane.

Poniedziałek, 18 czerwca – pierwszy trening, De Toekomst

Piłkarze Ajaksu mają stawić się w siedzibie klubu w poniedziałek. Oczywiście nie dotyczy to graczy uczestniczących na Mundialu (Tagliafico, Dolberg, Schone i Ziyech). W Amsterdamie tego dnia nie zjawią się także Donny van de Beek i Matthijs de Ligt, którzy jeszcze w czerwcu byli na zgrupowaniu reprezentacji Holandii i w klubie stawią się siedem dni później.

Wtorek, 19 czerwca – losowanie drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Tego dnia poznamy pierwszego rywala w walce o fazę grupową LM. Jak już doskonale wiemy, Ajax może trafić na wicemistrza Austrii – Sturm Graz lub wicemistrza Grecji, PAOK Saloniki. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 24 lub 25 lipca.

Sobota, 23 czerwca – pierwszy sparing, VVSB – Ajax

Amatorska drużyna VVSB będzie pierwszym przeciwnikiem zespołu Ajaksu. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00. Będzie to wstępny etap przygotowań i możemy spodziewać się dość luźnego meczu z wieloma zmianami.

Poniedziałek, 25 czerwca – sobota, 30 czerwca – zgrupowanie w Niemczech (Klosterpforte)

Zamiast austriackiego Zillertal tym razem Joden wybierają się do Niemiec. Ten obóz szkoleniowy będzie już definitywnym i prawdziwym początkiem przygotowań do nowego sezonu. Praca na pełnych obrotach w możliwie najsilniejszym składzie selekcji. Ostatniego dnia zgrupowania zaplanowano zamknięty mecz sparingowy. Nie będzie dostępny dla kibiców, nie ogłoszono jeszcze rywala, którego wkrótce powinniśmy poznać.

Aktuzalizacja: We wtorek, 26 czerwca o godzinie 17:30 Ajax zagra z trzecioligowym SC Preußen Münster. Na zakończenie niemieckiego zgrupowania zaplanowany jest kolejny mecz towarzyski, choć nie przedstawiono jeszcze szczegółów. Niewykluczone, że dodatkowe mecze Ajax rozegra w lipcu.

Sobota, 7 lipca – sparing Ajax – FC Nordsjaelland (godz. 15:00)

Na początku lipca piłkarze Erika ten Haga wracają do Holandii na kilka dni, gdzie będą kontynuować swoje przygotowania. Tradycyjnie zaplanowano dwa mecze sparingowe jednego dnia. Do gry zostaną więc posłane dwie różne jedenastki, by niemal wszyscy zawodnicy otrzymali wymagany czas gry. O 15 rywalem będzie duński Nordsjaelland.

Sobota, 7 lipca – sparing Ajax – Steaua Bukareszt (godz. 19:00)

Cztery godziny później druga drużyna Ajaksu zmierzy się z rumuńską Steauą. Ciężko powiedzieć w którym spotkaniu wystąpi mocniejsza ekipa Ajaksu. Niewykluczone, że obie jedenastki zostaną nieco wymieszane i nie będziemy mieć mocnej i rezerwowej kadry.

Sobota, 14 lipca – piątek 20 lipca – zgrupowanie w Anglii (Birmingham)

Pewna nowość w przygotowaniach. Ajax zaplanował drugi obóz szkoleniowy, co już jest małym zaskoczeniem. Selekcja Ajaksu zawita do Anglii, co również nie miało miejsca w ostatnich latach. Początek sezonu coraz bliżej, przygotowania będą szły pełną parą. Na zakończenie angielskiego zgrupowania dwa sparingi.

Czwartek, 19 lipca, sparing Wolverhampton Wanderers – Ajax (godz. 15:00)

W następnym sezonie ekipa Wolverhampton będzie występować w Premier League jako beniaminek. Będzie to więc bardzo poważny test dla Ajaksu, prawdopodobnie najpoważniejszy tuż przed rozpoczęciem walki o Ligę Mistrzów.

Czwartek, 19 lipca, sparing Walsall – Ajax (godz. 20:45)

Wieczorem tego samego dnia Amsterdamczycy zagrają po raz drugi, tym razem z przedstawicielem angielskiej League One. Najpewniej będzie to ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Następnego dnia Ajax wraca do Holandii, natomiast kilka dni później czeka nas już pierwszy oficjalny mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Share:

Dodaj komentarz