PEC vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z PEC Zwolle.

PEC Zwolle 0:2  Ajax Amsterdam  

OCENY:

Maarten Stekelenburg 6.5/10

Praktycznie bez pracy w tym meczu, ale kiedy ma zagrać piłkę, czy wyjść z bramki nie mamy obaw. Jedna dobra interwencja, która uchroniła nas przed stratą gola. Zaskakująco dobry jest Stekelenburg mimo, że naprawdę nie ma wiele pracy i trzeba to podkreślać.

Deyvne Rensch 5.5/10

Średnie spotkanie młodego defensora, jeden poważny błąd i szybka zmiana. Nie ma się co rozwodzić czy pastwić, bo takie mecze będą mu się zdarzać. Jeśli nie mają dla nas żadnych konsekwencji to trzeba to uznać za cenę jego rozwoju.

Perr Schuurs 5/10

Słabe spotkanie Schuursa. PEC nie miało praktycznie żadnych okazji, a i tak przez jego błędy mogło sobie je stworzyć. Raz się poślizgnął i głupio próbował faulować (dobrze, że się nie udało). Raz w prostej sytuacji nie trafił w piłkę i pomógł rywalom w akcji. Zdecydowanie opcja rezerwowa przy nieobecności Timbera.

Lisandro Martinez 7/10

Bardzo fajny mecz Argentyńczyka. Pewny w obronie, wyróżniał się tym, czym zawsze imponuje. Sporo fajnych piłek, mógł mieć na koncie asystę. Zdecydowanie chcemy oglądać go dalej.

Nicolas Tagliafico 8/10

MVP tego meczu według kibiców na oficjalnym głosowaniu i podobnie jest u nas. Bardzo, bardzo, bardzo dobre spotkanie! Gol to tylko dodatek do świetnej, agresywnej gry, masy odbiorów i pewnej postawy defensywnej. Stary Nico.

Edson Alvarez 6.5/10

Kolejne spotkanie Meksykanina na duży plus. Potrafił przytrzymać piłkę, potrafił o dziwo zagrać kilka fajnych piłek do przodu. Co najważniejsze jednak i co jego rolą, zatrzymywał w środku wszystko, co było do zatrzymania.

Ryan Gravenberch 6.5/10

To dalej nie jest to, czego od niego oczekujemy, bo potencjał ma większy, ale w porównaniu do ostatnich spotkań, w tym meczu wyglądał dobrze. Przypominał siebie po prostu.

Davy Klaassen 6.5/10

Davy na swoim stabilnym poziomie. Tym razem bez bramki, ale poza tym robił swoje. Dużo ofensywnych wejść, szukał gola i okazji do zagrożenia bramki PEC. Zdecydowanie na plus.

David Neres 7.5/10

Był stary Tagliafico i był stary Neres. Po serii meczów z zawałem serca i załamywaniem nad nim rąk, w końcu wyglądał na piłkarza, którego dobrze znamy. Bardzo ładne trafienie i kilka super ofensywnych akcji, w których widać było już większą pewność siebie i zdecydowanie.

Sebastien Haller 4/10

Fatalny był Haller, co już dzisiaj opisaliśmy. Nie wchodząc ponownie w powody jego dyspozycji wypomnimy tylko co najmniej 2 zmarnowane sytuacje, masę niedokładności i mało chęci do gry. Frustracja i debilna kartka w doliczonym czasie gry tylko obniża mu notę.

Dusan Tadić 7/10

Mecz bez bramki czy asysty to mecz stracony. Tadić na swoim poziomie z ostatnich tygodni. Dobre spotkanie Serba.


REZERWOWI

Sean Klaiber 7/10

Może wynika to z faktu, że wchodzi na boisko w momencie, kiedy innym się nie bardzo chce, ale Klaiber naprawdę imponuje energią i chęciami. Drugi już raz naprawdę sporo wnosi na boisko. Kilka dobrych akcji, jedna doskonała piłka do Idrissiego i pewna postawa defensywna. Duuuuży plu.

Oussama Idrissi 6.5/10

Dobra zmiana Marokańczyka. W końcu miał nieco czasu na to, aby się pokazać i zrobił to dobrze. Mógł i powinien mieć na koncie asystę, co tylko podkreśliłoby jego dobrą postawę. Widać jednak, że ma potencjał, technikę i szybkość. Możemy mieć z niego jeszcze sporo pożytku.

Jurgen Ekkelenkamp 5.5/10

Wszedł, niczym nie zawinił, ale też ponownie nic nie wniósł. Dalej najbardziej anonimowa dla nas postać w Amsterdamie.

Antony -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego postawę w tym meczu.

Mohammed Kudus -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego postawę w tym meczu.

Share:

Dodaj komentarz