PEC vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z PEC.

PEC Zwolle  0:2 Ajax Amsterdam 

OCENY:

Remko Pasveer 6,5/10

Jedna naprawdę dobra interwencja i kilka takich, które trzeba było złapać. Jeden poważny kiks, który zdarzyć się nie powinien, bo gdyby akcja była w świetle bramki, stracilibyśmy kuriozalnego gola. Mimo wszystko niezły występ.

Noussair Mazraoui 6/10

Dużo słabszy Marokańczyk niż w ostatnich meczach, ale trudno wybitnie wyróżnić jakiegokolwiek z graczy Ajaksu w tym meczu. Nous miał kilka prostych błędów, które naprawdę nie powinny się zdarzyć. W ofensywie niezły, ale bez fajerwerków.

Jurrien Timber 5.5/10

Trochę zjadł go dzisiaj młodzian z PEC, co jest nieco niepokojące. Pozostaje liczyć, że był to jednak raczej wypadek przy pracy i w Lizbonie wróci solidny defensor, którego znamy.

Daley Blind 3/10

Skandaliczna forma Blinda i masa kuriozalnych (szczególnie jak na niego) błędów. Nie wiem, jak długo będzie nam się jeszcze udawać ukrywać ogromne problemy tego piłkarza. Gdyby Ajax nie był klubem holenderskim, Blind już dawno straciłby miejsce w składzie. Oczywiście to gracz, który jak na tą ligę ma ogromne umiejętności i pewnie jeszcze nie jeden raz go pochwalimy, ale obawiamy się, że jeszcze nie jeden raz przegra nam mecz.

Deyvne Rensch 5.5/10

Prawdę mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego od nowego reprezentanta Oranje. Piłkarz walczący o regularną grę w takim meczu powinien dać z siebie więcej.

Edson Alvarez 5.5/10

Wrócił w tym meczu taki typowy Edson Alvarez. W obronie niezły (z jednym fatalnym błędem, który mocno obniża mu notę), ale w ofensywie nie dający nic, grający tylko bezpieczne podania do tyłu. Nie wiem, czy możemy mówić o jakimkolwiek rozczarowaniu. Chyba nie.

Ryan Gravenberch 7/10

Bardzo fajne spotkanie Ryana! Dużo dobrych ofensywnych wejść, które siały małe spustoszenie w szeregach Zwolle. Na pewno to jest postawa, której od niego wymagamy i która nas cieszy.

Steven Berghuis 6/10

Dzięki dwóm asystom trzeba go uznać za jednego z ojców tego małego sukcesu, ale poza tym chyba nikogo nie przekonał. Steven sprawiał wrażenie nieco schowanego, biegającego bez większego pomysłu. Miał kilka niezłych pomysłów, ale zazwyczaj jego próby kończyły w nogach obrońców.

Antony 5.5/10

Wydaje się, że otrzymał tylko 45 minut przez swoją żółtą kartkę. Nie były to jakieś wybitne zawody w jego wykonaniu, ale kilka razy nieźle zakręcił obrońcami. Jak na niego mało, ale jednak otrzymał tylko połowę tego meczu.

Sebastien Haller 7/10

MVP tego meczu ze względu na bramki. Jak już zostało wspomniane w poście o graczu meczu, jeśli Haller będzie grał tak, trudno będzie nam narzekać. 26-latek znowu strzela gole, a ponadto nie jest już tak irytujący. Oczywiście dalej oczekujemy więcej i wierzymy, że na więcej go stać.

Dusan Tadić 4.5/10

Obok Blinda raczej najsłabsza postać Ajaksu w tym meczu. Serb nie pokazał dzisiaj niczego wyjątkowego, był mocno schowany i po prostu nie błysnął niczym wyjątkowym, snując się po boisku przez 90 minut.


REZERWOWI

David Neres 5/10

W zasadzie to nie oczekujemy od niego już więcej. To smutne, ale chyba trzeba pogodzić się z faktem, że tak już będzie wyglądać jego kariera w Ajaksie. Neres wchodzi na boisko, ale po starym Davidzie nie ma już śladu. Czasem uda mu się jedna czy dwie akcje, ale jego potencjał był znacznie większy.

Mohammed Daramy -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego postawę w tym meczu.

Share:

Dodaj komentarz