Piłkarze Ajaksu pokonali w towarzyskim meczu drużynę PEC Zwolle 4:1.

Erik ten Hag wykorzystał przerwę reprezentacyjną na rozegranie dodatkowego spotkania. Menadżer nie miał do dyspozycji wielu graczy, ale mimo tego, udało się pokonać ligowego rywala.

Skład złożony z Klaasa-Jana Huntelaara, Kostasa Lamprou, Davida Neresa czy Zakarii Labyada, uzupełnili młodzi piłkarze Jong Ajax.

Prowadzenie w meczu objęli gości ze Zwolle, ale Ajax szybko wyrównał za sprawą Vaclava Cernego, który wykorzystał sprytne podanie Huntelaara. Po 20 minutach udało się wyjść na prowadzenie, a strzelcem gola został Huntelaar, który wykorzystał dobre zagranie wzdłuż bramki Bijlevelda. Do przerwy Ajax prowadził 2:1. W drugiej części meczu, Zwolle miało swoje okazje, chociażby po strzałach Flemminga, który uderzał w słupek oraz minimalnie obok lewego słupka. Dla Joden mógł trafić Pereira, ale zmarnował świetne podanie Bakkera. Więcej skuteczności miał natomiast Thethani, który dostał piłkę w polu karnym od Taylora i spokojnie przymierzył po ziemi. W ostatnich minutach gola zdobył jeszcze Bijleveld, trafiając do pustej bramki po dobrej akcji Cernego.

Ajax Amsterdam 4:1 PEC Zwolle

0:1, PEC, 1:1 Cerny, 2:1 Huntelaar, 3:1 Thethani, 4:1: Bijleveld

Ajax: Lamprou; Dest (90′ Orejuela), Solomons, Kemper, Bakker; Ter Heide (79′ Taylor), Bijleveld, Labyad; Neres (46′ Thethani), Huntelaar (46′ Pereira), Cerny.

photo: https://www.instagram.com/reinandvzrphotos/
Share:

Dodaj komentarz