Paderborn pokonany w trzecim sparingu

Drużyna Ajaksu pewnie pokonała niemiecki Paderborn w sparingu kończącym obóz szkoleniowy w De Lutte.

Podopieczni Erika ten Haga uzyskali wyraźną przewagę już od samego początku spotkania, jednak na otwarcie wyniku musieliśmy poczekać kwadrans. Wówczas błąd popełniła defensywa rywali, piłkę przejął Tadić i podał w tempo do Hallera. Napastnik pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Kapitan Ajaksu napędził również drugą akcję bramkową, kilka minut przed przerwą. Serb popisał się dobrym dośrodkowaniem do wbiegającego Kudusa. Ten minął golkipera i z drobną pomocą obrońcy umieścił piłkę w siatce.

W przerwie Ten Hag dokonał kilku zmian, jednak tym razem nie została wymieniona cała jedenastka. W 57. minucie było już 3-0. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Danilo Pereira. Precyzyjny strzał Brazylijczyka był zbyt trudny dla bramkarza niemieckiej ekipy. Kilka minut później Paderborn odpowiedziało trafieniem na 3-1 po rzucie rożnym. Wyraźny błąd w kryciu popełnił Lisandro Magallan. W kolejnej fazie mecz nieco bardziej się otworzył, jednak ostatnie słowo należało do Ajaksu. W polu karnym sfaulowany został Danilo, a jedenastkę wykorzystał Labyad. Jego strzał został wybroniony, ale przy dobitce bramkarz już nie miał żadnych szans.

SC Paderborn 1:4 Ajax Amsterdam

66. Hünemeier – 16. Haller, 37. Kudus, 57. Danilo, 78. Labyad

Ajax I połowa: Gorter; Mazraoui, Schuurs, Magallán, Baas; Jensen, Taylor, Kudus; Neres, Haller, Tadić.

Ajax II połowa: Gorter, Regeer, Schuurs, Magallán (75. Hillen), Salah-Eddine; Fitz-Jim, Labyad, Ekkelenkamp; Martha, Danilo, Rasmussen.