Overmars w Danii, Sulemana celem Ajaksu

Kamaldeen Sulemana ponownie jest celem transferowym Ajaksu. Klub pracuje nad sprowadzeniem skrzydłowego.

Marc Overmars oraz szef skautingu, Henk Veldmate pojawili się wczoraj na trybunach w trakcie spotkania Norsjaelland – FC Kopenhaga. Media duńskie oraz holenderskie nie mają wątpliwości co do tego, że przedstawiciele Ajaksu przyjechali oglądać i negocjować transfer konkretnego zawodnika. Jest nim Kamaldeen Sulemana, 19-letni skrzydłowy Nordsjaelland. We wspomnianym meczu Sulemana zdobył bramkę na 1:0. W sumie w tym sezonie reprezentant Ghany zdobył 10 bramek w 27 występach.

Ajax wydaje się być zdecydowany i zdeterminowany, by sprowadzić do Amsterdamu utalentowanego skrzydłowego. O takim ruchu mówiło się już pod koniec stycznia, Sulemana miał zastąpić Promesa, jednak negocjacje rozpoczęły się zbyt późno i kluby nie były w stanie osiągnąć porozumienia przed końcem okienka. Ajax postawił tymczasowo na Idrissiego, ale teraz ponownie chce mieć u siebie Sulemane.

Zawodnik będzie kosztować ponad 10 milionów euro. Przekonanie samego piłkarza nie powinno stanowić dużego problemu, ale Nordsjaelland może prowadzić twarde negocjacje, zwłaszcza, że zainteresowanie skrzydłowym wykazuje nie tylko Ajax, ale też między innymi Club Brugge, Bayer Leverkusen i Manchester United.

Share:

Dodaj komentarz