Marc Overmars w obszernym wywiadzie dla Ajax TV odpowiedział na kilka pytań, dotyczących polityki transferowej w obecnej sytuacji. Dyrektor sportowy klubu zdradził między innymi, że w ostatnim czasie rozmawiał z przedstawicielami Jana Vertonghena.

Temat powrotu belgijskiego defensora nie jest nowy i już wiele tygodni temu mówiło się o tym, że Ajax wyraża zainteresowanie. Zwłaszcza teraz, gdy Vertonghen nie przedłużył umowy z Tottenhamem i po zakończeniu sezonu będzie wolnym graczem. Okazuje się jednak, że przynajmniej teraz do powrotu nie dojdzie.

„Rozmawiałem z jego agentem, ale dokonaliśmy innych wyborów. To jest pozycja na której mamy już Botmana i Martineza. W naszej opinii Vertonghen nie jest już dostępny do gry na lewej stronie obrony” – powiedział Overmars.

„Magallan? To prawda, że wraca po okresie wypożyczenia. To będzie dla niego dość trudna sytuacja w Ajaksie. Wkrótce z pewnością usiądziemy razem do stołu i znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Erik ten Hag? Wszystko jest możliwe i zmienne w ciągu nawet kilku dni, ale powiedzieliśmy sobie, że on po prostu zostaje z nami na kolejny sezon. Jestem z tego zadowolony, ponieważ on wykonuje świetną robotę.”

Holender następnie skomentował sytuację Andre Onany i Nicolasa Tagliafico, którzy wyrazili chęć transferu.

„Wiele klubów zgłasza się do nas z nadzieją na promocję i wykorzystanie sytuacji kryzysu. Wyjaśniamy, że nie jesteśmy w pozycji, w której musimy sprzedawać piłkarzy. Sprzedaż sama w sobie nie jest naszą intencją. Kluby czekają też na rozwój wydarzeń na rynku transferowym, ale my nie możemy czekać i na przykład 30 sierpnia pozwolić na odejście ważnych graczy. Przyjdzie moment, kiedy zablokujemy wszystkie ruchy transferowe i nie pozwolimy nikomu odejść. Piłkarze o tym wiedzą.”

„Andre Onana w zasadzie spełnia pewne nasze standardy. Wygrał z nami konkretne trofea i niesamowicie się rozwinął. Chce zrobić kolejny krok. Zobaczymy, co się wydarzy. Nie można też wykluczyć, że zostanie u nas na kolejny rok. Tagliafico ma już 28 lat i to też naturalne, że chce spróbować czegoś nowego. Nie możemy odmawiać mu takiej możliwości. Zwłaszcza jeżeli pojawią się warunki odpowiednie dla wszystkich stron” – powiedział Overmars.

Dyrektor sportowy klubu przyznał także, że ma spore oczekiwania wobec Antony’ego, który w lipcu przybędzie do Amsterdamu.

„Tak, to wielki zakup jak na warunki kryzysowe. Myślę, że można go porównać w pewien sposób do Davida Neresa. On też otrzyma czas, by przystosować się do gry w Holandii. Przygotujemy mu idealne warunki. On może grać na lewej i prawej stronie, również na pozycji numer 10. Możemy z tego korzystać, ale będziemy cierpliwi.”

„Zastępstwo za Ziyecha? Nie jest to bardzo konieczne. Możemy rozwiązać to wewnętrznie lub dostosować inaczej nasz styl gry. Ponadto Antony jest podobnym typem gracza. Jonathan David? Słyszałem różne informacje. Gdybym wierzył we wszystko, mielibyśmy chyba z dziesięć drużyn. To świetny piłkarz, ale gra na pozycji cofniętego napastnika. Nie potrzebujemy go” – zakończył Overmars.

Share:

Dodaj komentarz