Marc Overmars przyznał, iż istnieje prawdopodobieństwo że Amin Younes w lecie opuści Amsterdam bez kwoty odstępnego.

Dyrektor sportowy klubu wyznał jednak, że póki co w Amsterdamie liczy się przede wszystkim aspekt sportowy. Mimo świetnej dyspozycji Kluiverta i Neresa, skrzydła nie są najsilniejszą stronę Joden ze względu na dostępne tam opcje.

„On ma 24 lata, a w Holandii w tym wieku jest się już doświadczonym zawodnikiem. Każdy gracz chce zrobić krok wyżej. Aspekt sportowy jest jednak naszym priorytetem. Jeśli chodzi o skrzydłowych to jesteśmy tym tematem bardzo zajęci i na pewno nie puścimy go od tak.”

Co to oznacza? Prawdopodobnie tyle, iż Niemiec może zapomnieć o transferze zimą. Overmars nie pozwoli na odejście piłkarza za śmieszne kwoty odstępnego. Nie tak dawno Napoli miało zaoferować za piłkarza 1 milion euro.

W dalszym ciągu pozostaje temat klauzuli Niemca, którego nie rozwiał Overmars.

„Odejście za darmo jest możliwe, ale w kontrakcie jest opcja, którą zawarliśmy trzy lata temu i zawiera możliwość przedłużenia jej o kolejny rok. Myślę, że to jasne dla obu stron. Jeśli jednak zdarzy się, że odejdzie od nas za darmo to w porządku. Liczy się przede wszystkim aspekt sportowy.”

Share:

Dodaj komentarz