Marc Overmars w rozmowie w Ajax Inside poruszył wiele tematów, ale numerem jeden były oczywiście ruchy transferowe w Amsterdamie.

Dyrektor sportowy nie mógł ominąć tematu potencjalnych wzmocnień i osłabień Ajaksu, a sporo uwagi poświecił Justinowi Kluivertowi. Mimo negatywnych opinii piłkarza o całym klubie, Overmars zachował spokój i klasę.

„Wciąż mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Justin pozostaje prawdziwym graczem Ajaksu w sercu i duszy. To fantastyczny talent, który potrzebuje jednak meczów w Eredivisie, aby być jeszcze lepszym.” – powiedział Overmars, który nie ma jednak zamiaru spełniać żądań gracza.

„Ustaliliśmy pewną politykę płacową. Wiemy, że gdzie indziej może zarobić dziesięć razy więcej. Kontrakt wciąż obowiązuje, ale oczywiście ma prawo nie podpisywać nowego.”

Jeśli Kluivert nie odejdzie z klubu i nie podpisze nowej umowy, scenariusz gry w Jong Ajax jest bardzo możliwy, ale Overmars nie chce na razie poruszać tego tematu.

„Podobnie było z Niklasem Moisanderem, który chciał odejść, ale Stefano Denswil nie był gotowy, aby go zastąpić. Frank de Boer powiedział wówczas, że to będzie mnie kosztować punkty.”

Ajax zakontraktował tego lata już Zakarię Labyada, ale to nie koniec wzmocnień w Amsterdamie.

„Wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję zamknąć wkrótce temat. To trwa już od jakiegoś czasu i na ten moment pracujemy nad transferem jednego, dwóch zawodników w podobnym wieku. Lepiej zacząć z selekcją, która jest za duża i ewentualnie czekać na to co się stanie potem.”

Na sam koniec Overmars podsumował zakończony niedawno sezon, w którym Ajax ponownie rozczarował.

„To był rozczarowujący sezon i trzeba mieć odwagę to powiedzieć. Czy ten sezon całkowicie nas zawiódł? Takie są wnioski. Wcześnie odpadliśmy z Europy, z pucharu i nie zostaliśmy mistrzami. Taki wniosek jest więc uzasadniony.”

Share:

Dodaj komentarz