Marc Overmars ma za sobą bardzo pracowite tygodnie. Dyrektor sportowy przeprowadził mocne transfery do Ajaksu i wciąż stara się zatrzymać w klubie najważniejszych graczy. O swojej pracy opowiedział w rozmowie z Voetbal International.

Ajax wzmocnili Hassane Bande, Zakaria Labyad, Perr Schuurs, Dusan Tadić i Daley Blind.

„Najważniejsze jest, by być pierwszym i wyprzedzić konkurencję. W przypadku Blinda nie walczyliśmy więc z wieloma innymi klubami. Pierwszy kontakt w tej sprawie podjęliśmy kilka miesięcy temu” – powiedział Overmars.

„Dusan Tadić zawsze był fanem Ajaksu. Nasz klub był dla niego w pewien sposób magiczny i to znacznie działało na naszą korzyść. Trafiliśmy też na odpowiedni moment. Również w Tottenhamie gra kilku zawodników, którzy mogliby do nas wrócić i może kiedyś będzie taka możliwość. Mamy z nimi stały kontakt, ale jeszcze nie nadszedł ten moment. Pod tym względem wszystko dobrze wyglądało w sprawie powrotu Blinda już teraz.”

„Wydawane przez nas duże kwoty zawsze są przedstawiane w komunikatach prasowych. Koszt transferu Blinda byłby na pewno znacznie mniejszy jeśli poczekaliśmy sześć tygodni. Nie chcieliśmy jednak czekać, ponieważ naszą intencją było skompletowanie kadry przed meczem ze Sturmem Graz. Tak, kwota jest znaczna. Mogliśmy sobie na to pozwolić, gdyż w ciągu ostatnich lat zgromadziliśmy dużo pieniędzy. Poczyniliśmy ogromny postęp w porównaniu do tego, gdzie byliśmy 6 lat temu. To nie jest coś nowego, wcześniej też dużo zapłaciliśmy choćby za Neresa czy Ziyecha” – kontynuuje Holender.

Kadra Ajaksu bardzo pozytywnie przyjęła transfery Blinda i Tadicia. Ta dwójka graczy może liczyć w Amsterdamie na wysoką pensję, co jest początkiem nowej strategii finansowej. Do tej pory Ajax płacił podobne pensje co Feyenoord i PSV, lecz teraz zaczyna wchodzić na wyższy poziom.

„To jest coś, na co mogli liczyć nasi mniej doświadczeni zawodnicy. Myślę, że Matthijs de Ligt jest zadowolony z tego, że selekcję wzmocnił Blind. To może być dla niego dodatkowa zachęta do tego, by zostać w klubie.”

„Nasz dział finansowy na czele z dyrektorem Menno Geelenem wykonał niesamowitą robotę. Zrobili duży postęp w trudnych czasach, dlatego widzę sprowadzenie Tadicia i Blinda jako dopiero początek.”

Share:

Dodaj komentarz