Frenkie de Jong zdecydował się od kolejnego sezonu kontynuować karierę w Barcelonie. Za pomocnika Ajax otrzyma rekordową sumę. Z przebiegu sytuacji zadowolony jest dyrektor sportowy klubu, Marc Overmars.

„Cieszę się, że to się skończyło. To trwało miesiącami. Przedstawiciele wielu wielkich klubów europejskich rozmawiali z agentem piłkarza. Barcelona wkroczyła do pełnej walki dopiero w ostatniej chwili” – powiedział Holender w rozmowie z Ajax TV.

75 milionów euro oraz dodatkowe 11 milionów euro w bonusach. Frenkie de Jong ustanowił nowy klubowy rekord.

„Te bonusy są praktyczne pewne. Część kwoty transferu należy się również RKC Waalwijk i Willem II. Myślę, że to wspaniałe, że te mniejsze kluby również mają z tego korzyści” – powiedział Overmars, który następnie został zapytany o to, czy De Jong będzie w stanie poradzić sobie z ogromną presją w dużym klubie, jakim jest FC Barcelona.

„Uważam, że nie będzie z tym problemu. On jest zawsze spokojny i silny w swoim rozwoju. Czy Frenkie pasuje do Barcelony? Oczywiście! Naprawdę cieszę się, że wybrał Barcelonę. Mam nadzieję, że dokona tam fantastycznych rzeczy.”

Share:

Dodaj komentarz