Marc Overmars nie zamierza ulegać humorom młodych zawodników Ajaksu. Jeśli ktoś nie chce grać w Amsterdamie, może szukać innego klubu.

Dyrektor Ajaksu udzielił sporego wywiadu, w którym poruszył kilka interesujących kwestii. Jedną z nich były kontrakty dla młodych graczy, których ostatnio nie udało się podpisać z Hansenem, Brobbeyem, Unuvarem czy Taylorem.

Młodzi Amsterdamczycy martwią się, że w Amsterdamie nie będą otrzymywać swoich szans i nie ma dla nich dużych perspektyw.

„Jeśli będą wystarczająco dobrzy, najpierw włączymy ich do selekcji, a potem damy im szansę. Nie sądzę, aby młodzież musiała się bać braku szans. Te na pewno się pojawią.”

„Frenkie de Jong, Donny van de Beek czy Matthijs de Ligt również grali w Jong Ajax. De Jong i Van de Beek spędzili tam prawie rok. Ci zawodnicy również powinni. Jeśli pokażą, że są tam najlepsi, mogą pukać do drzwi pierwszej drużyny.”

Overmars ma jednak zamiar wrócić do rozmów z młodymi graczami, które niedawno nie powiodły się.

„To było trudne, bowiem oni woleli usiąść przy stole, a to nie było wówczas możliwe. W lipcu wrócimy do rozmów ponownie. Sytuacja jest jednak coraz gorsza. Rodziny i agenci są doprowadzani do szalenstwa przez wiele europejskich klubów. ”

„Ciągle słysze o tym, że ktoś może iść do United, a ktoś jeszcze gdzieś indziej. Chłopaku, jeśli myślisz, że tam będzie ci lepiej, droga wolna, powinieneś odejść.” – dodał odważnie Overmars.

Share:

Dodaj komentarz