Marc Overmars w rozmowie z De Telegraaf stwierdził, że zrobi wszystko aby zatrzymać w klubie Matthijsa de Ligta oraz Justina Kluiverta.

Obaj zawodnicy wzbudzają zainteresowanie klubów zagranicznych. De Ligta chciałaby mieć podobno Barcelona, której skauci obserwować mają piłkarza w meczach reprezentacji narodowej. Dużo mówi się już nawet o kwocie. Ajax zdaniem „Sportu” miał poinformować o zaporowej kwocie 60 milionów euro. Teoretycznie kwota ta odstraszyła Barcę, ale z kolei Mundo Deportivo mówi o kwocie 40 milionów, którą pewnie Barca byłaby w stanie bez problemu wyłożyć.

Jeszcze więcej mówi się o Kluivercie, a wszystko z powodu wygasającej za rok umowie. Młody gracz rozmawia z klubem o przedłużeniu kontraktu, ale póki co brakuje konkretów. Nic więc dziwnego, że na horyzoncie pojawia się masa klubów zainteresowanych wyciągnięciem skrzydłowego z Amsterdamu za nieduże pieniądze. Przynajmniej kilka klubów Premier League ma obserwować Justina.

Marc Overmars zapewnia jednak, że zrobi wszystko, aby zatrzymać obu w Holandii. Zdaniem dyrektora, piłkarze są za młodzi, aby opuszczać Amsterdam i liczy na ich pozostanie w klubie na kolejny sezon.

„Chcemy aby Matthijs został.” – powiedział Marc.

„Oni obaj są zbyt młodzi aby odchodzić. Rozmawiałem o tym z Justinem, a on rozmawia z klubem o przedłużeniu kontraktu. Justin ma dopiero 18 lat i w moich oczach jest zbyt młody na to, aby odchodzić do Premier League.” – dodał dyrektor.

Share:

Dodaj komentarz