Coraz więcej wskazuje na to, że nie doczekamy się wielkiego przełomu w karierze Luisa Manuela Orejueli. Prawy defensor wciąż nie przebił się do pierwszego składu w Amsterdamie i już poważnie mówi się o jego odejściu.

Kolumbijskie media na czele z El Deportivo donoszą dziś, że zawodnik myśli o transferze. Możliwe, że zdecyduje się na powrót do ojczyzny. Jego sytuacja w Ajaksie nie staje się coraz lepsza. Startuje nowy sezon i już teraz można stwierdzić, że w selekcji Erika ten Haga Orejuela jest trzecim lub nawet czwartym wyborem na pozycji prawego obrońcy.

W spotkaniu ze Sturmem Graz bardzo dobrze spisał się nominalny pomocnik, Noussair Mazraoui. Analizując mecze sparingowe, lepiej od Kolumbijczyka wyglądał także Kristensen, a nie można zapominać także o Joelu Veltmanie, który zerwał więzadła, ale wróci do gry w drugiej połowie sezonu.

El Deportivo twierdzi ponadto, że dla Orejueli gra w zespole Jong Ajax nie jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem. Zawodnik chce czegoś więcej i może poprosić o możliwość odejścia. Jak wspominaliśmy, poważnie pod uwagę bierze się powrót do ligi kolumbijskiej. W sierpniu ubiegłego roku Ajax kupił obrońcę z Deportivo Cali za 3,65 miliona euro.

Share:

Dodaj komentarz