Czy Arjen Robben może w kolejnym sezonie zostać piłkarzem Ajaksu? Zdaniem wielu nie tylko może, ale i powinien.

Doświadczony Holender ogłosił niedawno, iż po sezonie żegna się z Bayernem Monachium, gdzie nie przedłuży wygasającej umowy. Oznacza to, że piłkarz będzie dostępny z wolnego transferu.

W sieci rozgorzało wiele dyskusji na ten temat. Najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że Robben wybierze pomiędzy PSV Eindhoven, a FC Groningen. Mimo, że Groningen nie zagwarantuje skrzydłowemu już żadnych sukcesów, z powodu sentymentu takich ruch jest możliwy. Sam piłkarz stwierdził przecież, że chciałby jeszcze zagrać w barwach tego klubu na koniec swojej kariery. W grze jest również PSV, ale pytanie na ile ta młoda drużyna będzie zainteresowana usługami mającego już swoje lata gracza.

Jak się okazuje, również wśród sympatyków Ajaksu jest sporo osób widzących Arjena w koszulce amsterdamskiego klubu. W utworzonej na Twitterze sondzie, w której udział wzięło prawie 1100 osób, 57% z nich wskazał, iż Robben byłby dobrym wzmocnieniem dla Ajaksu.

Popularni w Amsterdamie Kale & Kokkie również widzą szanse na takich ruch, ale jest ku temu jeden warunek.

„Jeśli Ziyech odejdzie z klubu, trzeba zobaczyć czy ściągnięcie Robbena jest możliwe.” – powiedzieli Panowie w jednym ze swoich programów.

Co ciekawe, również sam Mister Ajax chce transferu doświadczonego Holendra do Amsterdamu.

„Moim zdaniem jest z niego trochę Ajacied. Robben lubi futbol, ofensywny futbol, bo to do niego najlepiej pasuje. Lepiej byłoby dla niego gdyby trafił do Ajaksu niż PSV.” – powiedział Sjaak Swart.

Nie sposób więc zapytać, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy po letniej burzy transferowej jaka niewątpliwie będzie miała miejsce w Ajaksie, jest szansa i miejsca dla Robbena?

Share:

Dodaj komentarz