ONANA ZAWIESZONY NA ROK!

Organ dyscyplinarny Europejskiego Związku Piłki Nożnej UEFA nałożył 12-miesięczne zawieszenie na Andre Onanę.

Organ dyscyplinarny Europejskiego Związku Piłki Nożnej UEFA nałożył 12-miesięczne zawieszenie na Andre Onanę za stwierdzenie naruszenia przepisów antydopingowych. Po przetestowaniu 30 października ubiegłego roku, u bramkarza znaleziono w moczu substancję Furosemid. Zawieszenie obowiązuje od dzisiaj i dotyczy wszystkich rozgrywek piłkarskich, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Rankiem 30 października Onana poczuł się źle i wziął tabletkę. Nieświadomie zażył Lasimac, lek, który wcześniej przepisano jego żonie.

Onana popełnił błąd co do produktu, omyłkowo biorąc lekarstwa swojej żony, ostatecznie skutkuje to zawieszeniem. Europejski Związek Piłki Nożnej uważa, że ​​w oparciu o aktualne przepisy antydopingowe sportowiec ma przez cały czas obowiązek dopilnowania, aby do organizmu nie dostały się żadne zabronione substancje.

Onana i Ajax odwołają się od decyzji do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS).

Share:

6 Responses to the post:

  • Galo
    at 13:05

    Szkoda, że się żony antykoncepcyjnych nie nałykał ;p a tak teraz już tylko czekać na info że Promesa zamykają i mamy komplet dziwnych zdarzeń 🙂 Mam nadzieję że Stekelenburg w formie bo inaczej „czarno” to widzę.

  • Dodaj komentarz