Onana wznawia treningi

Oficjalnie: Andre Onana w sobotę wróci do treningów.

Ajax przedstawił krótkie oświadczenie dotyczące najbliższej przyszłości Onany. Klub poinformował zawodnika, że udzielił mu pozwolenia do wznowienia treningów w barwach Ajaksu. Kameruńczyk będzie trenował od soboty w zespole Jong Ajax.

Zawieszenie piłkarza za naruszenie przepisów dopingowych kończy się 4 listopada, a dwa miesiące wcześniej będzie mógł pojawić się na boiskach treningowych. Do tej pory Onana mógł ćwiczyć tylko indywidualnie. Nie mógł tego robić na terenie klubu czy federacji narodowej.

„Zdecydowaliśmy, że Andre wznowi treningi bramkarskie oraz grupowe w zespole Jong. Czy w dłuższej perspektywie zakwalifikuje się do pierwszej drużyny, pozostaje otwartym pytaniem. Ruszyliśmy do przodu bez niego i sprowadziliśmy do klubu dwóch nowych bramkarzy. Selekcja rozpoczęła sezon i jest w trakcie tego grupowego procesu” – powiedział Marc Overmars.

Kontrakt bramkarza wygasa w połowie 2022 roku, czyli po obecnym sezonie. Nic nie wskazuje na to, że zostanie przedłużony. Rozmowy na ten temat zostały zakończone niepowodzeniem.

Share:

Dodaj komentarz