Okienko zimowe zostało zamknięte kilka dni temu, ale już od nowa ruszamy z plotkami transferowymi. Tym razem Voetbal International przedstawiło prawdopodobny scenariusz na nadchodzące lato.

Zdaniem dziennikarza Freeka Jansena, trzech zawodników Ajaksu myśli o odejściu z klubu, by zrobić kolejny krok w swojej karierze. Są to André Onana, Joël Veltman oraz Hakim Ziyech.

Kameruńskim golkiperem interesuje się wiele klubów, choć sam zainteresowany odrzucił możliwość wcześniejszego odejścia. To się oczywiście może zmienić latem. Onana jeszcze kilka miesięcy temu był przekonany, aby wybrać Borussię Dortmund, która prowadzona była przez Petera Bosza. Holender został zwolniony, szanse na transfer Onany zmniejszyły się. Ajax jest przygotowany na taką stratę i miejsce w bramce ma zająć Benjamin van Leer.

Amsterdamczycy mają też zastępcę dla Veltmana i jest to zakupiony w styczniu Rasmus Kristensen. Wiele wskazuje na to, że i w tym przypadku nie powinno być dużych problemów. Latem Hakim Ziyech będzie miał już 25 lat i dwa sezony gry w Amsterdamie za sobą. Zdaniem mediów Marokańczyk jest już gotowy, by spróbować swoich sił za granicą. Prawdopodobnie powróci temat transferu Zakarii Labyada do Ajaksu.

Marc Overmars będzie musiał podjąć kilka decyzji w sprawie wygasających kontraktów. W selekcji pierwszej drużyny jest czterech piłkarzy, których umowa kończy się w czerwcu. Są to Kostas Lamprou, Mitchell Dijks, Nick Viergever i Klaas-Jan Huntelaar. Zdaniem Voetbal International tylko Huntelaar ma spore szanse otrzymać nowy kontrakt, pozostali natomiast najpewniej odejdą za darmo. Ponadto Ajax w dalszym ciągu pracuje nad przedłużeniem współpracy z Justinem Kluivertem.

Share:

Dodaj komentarz