Onana: Tylko Bóg wie, co się wydarzy

Andre Onana został w studio FOX nazwany graczem meczu z Vitesse, ale ten fakt nie ma dla niego znaczenia.

Kameruńczyk był ważną postacią Ajaksu w meczu z Vitesse, broniąc kilka naprawdę groźnych sytuacji, które mogły zakończyć się stratą gola.

„Najważniejsze są trzy punkty. To było bardzo ważne zwycięstwo i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jestem dumny z tej drużyny. Z pewnością nie był to łatwy mecz, bo Vitesse to trudny rywal. Teraz musimy odpocząć i przygotować się jeszcze lepiej na przyszły tydzień.” -powiedział Andre.

„Trudno było nam budować akcje, bo trafiliśmy na rywala, który wkładał wiele energii w pressing i robił to na dużej intensywności. W takich momentach nie jest łatwo podejmować dobre decyzje. To duży problem szczególnie dla nas, bo my chcemy budować akcje od tyłu, a czasem z takimi drużynami nie jest to możliwe.”

Zdaniem Andre był to jednak dla Ajaksu dobry test, bo w lidze takich rywali nie ma wielu, ale w Europie może być już zupełnie inaczej.

„To był dla nas dobry test. Cieszę się z kolejnej, trzeciej już wygranej i mam nadzieję, że będziemy w stanie utrzymać zwycięską formę. Nie ma dla mnie znaczenia jak wygrywamy, bo liczy się wygrana. Czasem trzeba bronić, a na sam koniec pójść po zwycięstwo. To był dobry test, który zdaliśmy i jestem dumny z drużyny.”

Onana mimo początku sezonu dalej nie jest pewny pozostanie w Amsterdamie, ale są na to naprawdę spore szanse.

„Nigdy nie wiesz, co się wydarzy w piłce. Mam wciąż ważny kontrakt i jestem tutaj szczęśliwy. Nie wiem jednak nawet, co wydarzy się w przyszłym tygodniu. Tylko Bóg to wie. Jestem szczęśliwy z bycia numerem jeden i z tego, że gram tak wiele. Nowe wyzwania są jednak dla mnie ważne, ale kiedy? Jeśli zdarzy się to teraz, będzie ok. Jeśli jednak zostanę tutaj na kolejny rok, naprawdę nie będzie to dla mnie problem. Jestem bardzo zadowolony.”

Share:

One Response to the post:

  • tomek0906

    Okienko trwa do 5.10, a u nas w dalszym ciągu mogą odejść kluczowi gracze. Ciekawe do kiedy jest ten mityczny deadline po którym nikt nie może odejść, do 3. 10 😉 ? Już na ten moment ewentualne zastępstwa za Onana lub Nico będą bardzo ciężkie do zrealizowania.

  • Dodaj komentarz