Oficjalnie: Zawieszenie Onany skrócone!

Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) zdecydował się skrócić zawieszenie Andre Onany o trzy miesiące!

O szczegółach decyzji w oficjalnym komunikacie poinformował Ajax Amsterdam. Kameruński bramkarz był zawieszony na 12 miesięcy z powodu złamania przepisów antydopingowych. Odwołanie od pierwotnej kary przyniosło skutki, bowiem CAS zdecydował, że zawieszenie Onany potrwa o 3 miesiące krócej.

Zawieszenie Onany kończy się 4 listopada 2021 roku i obejmuje wszystkie aktywności piłkarskie zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Golkiperowi zezwolono jednak na wznowienie treningów na dwa miesiące przed zakończeniem zawieszenia, czyli od 4 września.

W najbliższym czasie powinniśmy również być świadkami pewnych ruchów transferowych. Media jakiś czas temu przekonywały, że Onana jest bardzo bliski przejścia do Arsenalu. Angielski klub czekał również na decyzję w sprawie zawieszenia zawodnika. Wkrótce przekonamy się, jak na rozmowy i finalizację transakcji wpłynie skrócenie kary o trzy miesiące. Umowa Kameruńczyka z Ajaksem wygasa 30 czerwca 2022 roku, a rozmowy o jej przedłużeniu nie przyniosły żadnego porozumienia.

Share:

Dodaj komentarz