PSV Eindhoven oficjalnie potwierdziło transfer Nicka Viergevera na następny sezon. Holenderski defensor odchodzi z Ajaksu za darmo po wygaśnięciu swojej umowy i od 1 lipca zasili drużynę prowadzoną przez Phillipa Cocu.

W niedzielę Ajax oficjalnie przekazał, że Viergever odchodzi z klubu. Zawodnik miał już okazję pożegnać się z kibicami na stadionie. Wciąż nie było jasne, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. Już od kilku tygodni wspominało się o zainteresowaniu ze strony PSV. Obie strony w końcu doszły do porozumienia. Viergever podpisał dziś umowę do 30 czerwca 2022 roku.

Viergever przybył do Ajaksu w lipcu 2014 roku z AZ. Od tamtego czasu defensor we wszystkich rozgrywkach zagrał 118 razy w barwach Ajaksu, zdobywając 9 bramek. Najmniej udany w jego wykonaniu był ostatni sezon w Amsterdamie, gdyż zmagał się on z kilkoma kontuzjami.

„To oczywiście wyjątkowy transfer, jednak cieszę się, że tutaj jestem. Wśród mistrzów Holandii. Przez całą moją karierę występowałem w Holandii i chciałem spróbować swoich sił w innej lidze. Zacząłem jednak rozmawiać z PSV po tym jak skontaktował się ze mną Marcel Brands. Byłem zaszczycony, że chcieli mnie u siebie. W trakcie rozmów wyczułem duże zaufanie. Jestem więc zadowolony” – powiedział Viergever dla oficjalnej strony PSV.

Dziękujemy za wszystko Nick i powodzenia w nowym klubie! Życzymy wszystkiego najlepszego, choć bez sukcesów drużynowych…

Share:

Dodaj komentarz