Ajax Amsterdam oficjalnie poinformował, że do klubu wraca doświadczony bramkarz – Maarten Stekelenburg. Holender uzgodnił warunki kontraktu, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku.

Golkiper przychodzi do Ajaksu na zasadzie wolnego transferu. Zgodnie z ustaleniami najpierw dokończy sezon w Evertonie, a do Amsterdamu przybędzie w sierpniu, kiedy to Joden rozpoczną ostatnią fazę okresu przygotowawczego.

Stekelenburg urodził się 22 września 1982 roku. Jest wychowankiem Ajaksu, którego barw bronił w latach 2002-2011. W pierwszym zespole zadebiutował 11 sierpnia 2002 roku w wygranym 3:1 meczu z PSV. Golkiper w sumie zgromadził aż 282 oficjalne występy w Amsterdamie. 58-krotny reprezentant Holandii ma na swoim koncie trzy mistrzostwa Holandii (2002, 2004, 2011), trzy zwycięstwa w rozgrywkach KNVB Beker (2006, 2007, 2010) i cztery Johan Cruijff Schaal (2002, 2005, 2006, 2007). Swoją karierę kontynuował w takich klubach jak Roma, Fulham, Monaco i Southampton. Ostatnie cztery sezony spędził w Evertonie.

„Maarten Stekelenburg to nie tylko doskonale znane nazwisko, ale również świetny bramkarz, z którego nadal możemy korzystać. Bruno Varela wraca do Portugalii. Planujemy wypożyczyć Dominika Kotarskiego, by mógł grać regularnie i zbierać doświadczenie na wysokim poziomie. Bardzo w niego wierzymy. Maarten natomiast zdaje sobie sprawę z tego, jakie są nasze oczekiwania. Rozmawialiśmy na ten temat. Od sierpnia będzie jednym z trzech bramkarzy w selekcji pierwszego zespołu. Uważam, że nadal może wnieść dodatkową jakość na boisku oraz ze względu na swoje doświadczenie i wiek zapewni jeszcze lepszy balans naszej kadry” – powiedział Marc Overmars.

„Oczywiście, że jestem szczęśliwy z możliwości powrotu do Ajaksu. Do klubu, w którym wszystko się dla mnie zaczęło. Wraz z rodziną chcieliśmy wrócić do Holandii w tym roku i liczyłem na ofertę z tylko jednego klubu. Po dobrych rozmowach z Erikiem ten Hagiem i Markiem Overmarsem szybko doszliśmy do porozumienia. Nie mogę się tego doczekać. Najpierw jednak dokończę sezon w Evertonie, ponieważ przedłużyłem swój kontrakt o kilka tygodni. Później już w pełni skupię się na Ajaksie i będę mógł od sierpnia wznowić treningi” – powiedział Stekelenburg.

Share:

Dodaj komentarz