Daley Sinkgraven otrzyma szansę na to, aby raz jeszcze spróbować zbudować swoją karierę w Amsterdamie.

Kontrakt pomocnika wygasał wraz z końcem tego sezonu, ale umowa posiadała zapis, zgodnie z którym, Ajax mógł przedłużyć kontrakt automatycznie o kolejny sezon. Zarząd zdecydował się z takiej opcji skorzystać. Umowa Sinkgravena obowiązywać będzie więc do 30 czerwca 2020 roku.

Wykorzystując aneks w umowie, Ajax po raz kolejny dał piłkarzowi wyraźny znak, iż dalej się w niego wierzy.

Sinkgraven wrócił niedawno do gry po kolejnej już długiej i trudnej kontuzji. Piłkarz stracił niemal cały sezon gry, a kiedy w końcu wrócił na boisko, w starciu z ADO, zaledwie dwa tygodnie później, doznał kolejnej kontuzji. Daley ponownie pojawił się na murawie dopiero dwa tygodnie temu.

„Tak, w mojej umowie była opcja przedłużenia o rok i klub z niej skorzystał. To fantastyczna wiadomość, która daje mi impuls do działania po tak ciężkim okresie. Chcę dojść do wysokiej formy i znowu być ważny dla drużyny. Teraz mam na to nieco więcej czasu. Czuję się teraz dobrze. Kolejne minuty gry będą dla mnie cenne, chociaż wiem, że zespół funkcjonuje teraz świetnie i niełatwo będzie się przebić” – powiedział Sinkgraven, nie wykluczając wypożyczenia w rundzie wiosennej.

„Obóz szkoleniowy w Stanach Zjednoczonych będzie bardzo ważny. Trudno oszacować, w jakiej jestem formie, ponieważ nie zagrałem nawet pełnego meczu. Ten tydzień treningów będzie więc istotny i przydatny. Wypożyczenie? To może być realna opcja. Potrzebuję regularnej gry, ale to też ryzykowny ruch dla każdego. Myślałem już o tym, ale nie omawialiśmy tego w klubie. Zobaczymy, jest na to jakaś szansa” – dodał Holender.

Daley Sinkgraven trafił do Amsterdamu w zimie 2015 roku z Heerenveen. Z pomocnikiem wiązano ogromne nadzieje, ale liczne kontuzje sprawiły, że do dzisiaj nie udało mu się przekonać do siebie trenerów i kibiców.

Share:

Dodaj komentarz