Ajax oficjalnie potwierdził pierwsze ruchy transferowe w styczniowym okienku. Kaj Sierhuis został wypożyczony do FC Groningen na najbliższe 18 miesięcy, czyli do końca sezonu 2019/2020.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów Groningen zapewniło sobie opcję transferu definitywnego napastnika. Sierhuis na początku obecnego sezonu zaliczył oficjalny debiut w pierwszym zespole Ajaksu w spotkaniu ze Sturmem Graz. Dotychczas zgromadził trzy występy w ekipie Erika ten Haga. Holender lepiej spisywał się w drużynie Jong, w której zdobył 22 bramki w 41 meczach.

Swoje wypożyczenie w Groningen kończy Mateo Cassierra. Kolumbijczyk wraca więc do Amsterdamu po tym jak nie spełniał oczekiwań w nowym klubie. Trudno się jednak spodziewać, że będzie dla niego przyszłość w kadrze Ajaksu. Do tej pory Cassierra w 34 meczach zdobył dla Ajaksu 5 bramek. Napastnik nadal ma kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

Do De Graafschap na pół roku wypożyczony został Azor Matusiwa. Defensywny pomocnik ma już za sobą debiut w pierwszym zespole Ajaksu. 6 maja 2018 roku zagrał w spotkaniu wyjazdowym z Excelsiorem Rotterdam.

Share:

Dodaj komentarz