• 2 stycznia 2019
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 118 wyświetleń

Wierzcie lub nie, ale to już naprawdę koniec! Lisandro Magallán oficjalnie został dzisiaj piłkarzem Ajaksu Amsterdam.

Informację o transferze Argentyńczyka przyjmujemy z ulgą, ale jednocześnie wielkim niedowierzaniem, bowiem saga transferowa z udziałem tego gracza należy do grona najbardziej absurdalnych w ostatnich latach.

Były już środkowy defensor Boca Juniors był łączony z transferem do Ajaksu od 8 może 10 miesięcy. Wydawało się, że gracz dołączy do klubu już latem ubiegłego roku, ale wówczas jeden absurd gonił drugi. Joden nie potrafili dogadać się z Boca, mimo, że Magallán porozumiał się w sprawie 5-letniej umowy. Kiedy wydawało się, że porozumienie w końcu jest, Lisandro przyjechał do Amsterdamu, gdzie odbył pomyślne testy medyczne. Mimo tego transfer posypał się na ostatniej prostej, bo Boca nie potrafiło długo znaleźć zastępcy Magallána.

Zainteresowanie działaczy Ajaksu jednak nie zmalało i mniej więcej miesiąc temu temat transferu powrócił. Tym razem wszystko poszło szybciej i w końcu mamy potwierdzenie. Lisandro Magallán za kwotę około 8 milionów euro przechodzi z Boca Juniors do Ajaksu, gdzie popisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku..

Lisandro Magallán urodził się 25 września 1993 roku w La Plata. W Boca Juniors występował od lipca 2012 roku. W poprzednim sezonie zaliczył łącznie 38 meczów, w których zdobył jednego gola. Ze swoim klubem doszedł do finału Copa Libertadores, gdzie ostatecznie musiał uznać wyższość River Plate.

Opinie na temat Argentyńczyka są mieszane, ale przeważają stwierdzenia, że piłkarz nie jest wart takich pieniędzy, a w dodatku w ogóle nie pasuje do stylu Ajaksu. My jednak wierzymy w Overmarsa i sztab klubu, którzy ostatnimi ruchami nie dali nam powodów do niepokoju!

Witamy w Ajaksie!

Share:

Dodaj komentarz