OFICJALNIE: Lang w Club Brugge

Ajax i Club Brugge osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Noa Langa. Młody skrzydłowy opuszcza Ajax.

Ajax doszedł do porozumienia z mistrzem Belgii w sprawie wypożyczenia Noa Langa. Club Brugge będzie jednak miało obowiązek, aby po sezonie wykupić piłkarza definitywnie. Można być więc pewnym, iż Lang rozegrał już swoje ostatnie spotkanie w koszulce Ajaksu. Media dodają, że Ajax otrzyma za Holendra około 6 milionów euro.

Noa Lang urodził się 17 czerwca 1999 roku w Capelle aan den IJssel. W klubowych akademiach występował od 2013 roku, kiedy trafił do klubu z Feyenoordu Rotterdam. Większość swojej kariery w Ajaksie zawodnik spędził w Jong Ajax, a w pierwszej drużynie rozegrał kilkanaście spotkań.

Share:

4 Responses to the post:

  • Mhek Wei

    Ja mam wrażenie, że u nas próbuje się nawiązać na skróty do niedawnych sukcesów i nikt nie chce zrobić 2 kroków w tył, żeby później mieć z czego iść do przodu. Zamiast tego idziemy półkrokami wstecz, ale bez żadnych perspektyw na postęp.
    Skupowanie takich Promesów, Klaassenów czy Alvarezów z łapanki to przejaw myślenia życzeniowego, że skoro udało się z nieco lepszym składem, to z tym może też coś ugramy. Tymczasem zawodników pokroju Langa czy Botmana oddajemy z pocałowaniem ręki. Żeby jeszcze wyniki i gra broniły tego podejścia, to w porządku, rozumiem, coś za coś. Za chwilę będziemy jednak mieć ponad pół składu gości za starych na jakiś radykalny postęp, ale za młodych na emeryturę: Tadić, Labyad, Blind, Tagliafico, Promes, Klaassen. Kilku z nich to faktyczni liderzy, ale pozostali powinni być co najwyżej zmiennikami.

  • Dodaj komentarz