KNVB oficjalnie poinformował, że w sezonie 2020/21 holenderskie drużyny w krajowych rozgrywkach będą mogły przeprowadzać pięć zmian w trakcie jednego meczu.

Jakiś czas temu UEFA zarekomendowała, by zmienić zasady dotyczące zmian i pozwolić, by trenerzy mogli wymieniać pięciu graczy w trakcie gry. Ostateczna decyzja w tej kwestii należała do krajowych federacji. W związku z pandemią koronawirusa nowy sezon rozpocznie się we wrześniu, co stwarza bardzo napięty terminarz. Pięć zmian ma na celu zapobiec przemęczeniu zawodników.

I tak otrzymaliśmy dziś oficjalne potwierdzenie nowych zasad w Holandii. Pięciu roszad będzie można dokonywać w rozgrywkach Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, KNVB Beker, barażach o udział w europejskich pucharach oraz w barażach o awans i utrzymanie. W dogrywce zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dozwolona będzie dodatkowa, czyli szósta zmiana.

Zgodnie z zasadami pięć zmian będzie można dokonać mając do dyspozycji trzy „przerwy” w grze oraz przerwę między pierwszą, a drugą połową spotkania. Tak, aby mecz nie był zbyt często zatrzymywany.

Share:

Dodaj komentarz