To już oficjalne. Justin Kluivert nie przedłuży swojej umowy z Ajaksem Amsterdam. Skrzydłowy opowiada o powodach takiej decyzji.

Teraz kiedy Kluivert podjął decyzję, to Ajax zadecyduje o jego dalszej przyszłości. Albo Kluivert dopełni kontrakt w Amsterdamie i rok spędzi prawdopodobnie na trybunach, albo już wkrótce ogłosi się jego odejście z klubu.

Kluivert w wywiadzie dla De Volkskrant gra ofiarę i nie są to słowa przesadzone. Justin opowiada o swojej wielkiej miłości do klubu, ale jednocześnie rozczarowaniu postawą miejsca, w którym występuje od 11 roku życia.

„Miałem w planach zostać, ale ostatnio wiele się wydarzyło. Ludzie myślą, że chodzi tylko o pieniądze, ale inni wiedzą, że miałem rację. Nie czekałem na pieniądze. Piłka jest dla mnie ważniejsza. Chcę się dalej rozwijać.”

„Grałem w Ajaksie całe moje życie, więc klub doskonale wiedział, gdzie leży mój potencjał. Dobitniej czy też nie powiedziano mi, że muszę podpisać kontrakt albo odejść. Wtedy człowiek zaczyna myśleć. Rozmawiałem z Markiem Overmarsem i czułem dużą presję. Najważniejsze dla Ajaksu było, abym przedłużył umowę. Nie chodziło o futbol, ale pieniądze. Podjąłem decyzję, nie moja matka czy ojciec. Matka popiera każdą decyzję, którą podejmę.”

Ambicje Kluiverta sięgają samego piłkarskiego szczytu, mimo, że wielu uważa, iż piłkarz nie jest na to gotowy.

„Chcę być najlepszy na świecie. Spójrzcie jednak co działo się wokół mnie, czy innymi zawodnikami, którzy chcą odejść lub odeszli. Za niedługo zbyt trudne będzie, aby dostać się do rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, podczas gdy rozgrywki europejskie są tak ważne.”

„Ajax łatwo zmienia trenerów, którzy nie dostają prawdziwej szansy. Dostrzec można, że trener nie czuje się zbyt komfortowo i to samo widać było również u Marcela Keizera. Nie jesteśmy prawdziwą drużyną. Istnieje wiele różnych opinii na wszystkie tematy. Raz gramy tak, a nagle przychodzi inny trener i gramy inaczej. To trudne. W tym sezonie chyba nigdy nie wiedzieliśmy czego chcemy. Drużyna była bardzo blisko siebie na początku sezonu, ale to już przeszłość. To przekonanie zniknęło wraz z ofertami z innych klubów.”

Kluivert usłyszał również, że już poprzedniego lata miał zostać sprzedany i razem z Davinsonem Sanchezem trafić do Tottenhamu.

„Usłyszałem o tym w ostatniej minucie. To nie mówi nic o Ajaksie, ale o ludziach w klubie. W jakiś sposób było to zabawne. Widać jak działa piłkarski świat. Oni robią co chcą i teraz mam takie same wrażenie.”

Share:

Dodaj komentarz