Oficjalnie: Hamstra w Ajaksie

Ajax Amsterdam oficjalnie poinformował, że Gerry Hamstra został nowym kierownikiem technicznym.

Klub potwierdził tym samym doniesienia mediów sprzed miesiąca. Hamstra podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku i będzie pracował na stanowisku kierownika technicznego. Nieformalnie można powiedzieć, że będzie on asystentem dyrektora sportowego, Marca Overmarsa.

Hamstra ma odciążyć Overmarsa z kilku obowiązków i skupi się przede wszystkim na transferach młodych zawodników oraz na kontraktach piłkarzy klubowej akademii Ajaksu.

50-letni Holender przez ostatnie pięć lat pracował na stanowisku kierownika technicznego w SC Heerenveen. Wcześniej przez siedem lat był dyrektorem akademii młodzieżowej Vitesse Arnhem. Ponadto pracował na różnych stanowiskach technicznych w FC Emmen i FC Groningen.

„Mamy cały system skautingu, który służy do znajdowania utalentowanych zawodników. Mamy również akademię, by rozwijać największe talenty. Potrzebowaliśmy kogoś, kto będzie mógł w pełni skupić się na młodych piłkarzach i talentach w Jong Ajax jeśli chodzi o przedstawienie odpowiedniego planu indywidualnego rozwoju oraz na negocjacjach kontraktowych. Gerry pomoże nam również w kwestiach skautingu” – powiedział Marc Overmars.

„Ponadto zauważyłem, że znacznie zmieniła się dynamika wokół zatrzymania w klubie młodych graczy. To stało się zdecydowanie bardziej czasochłonne. Bardzo cieszymy się, że zatrudniamy kogoś, kto się tym zajmie, dzięki czemu ja będę mógł więcej czasu poświęcić swoim obowiązkom wokół pierwszego zespołu. Gerry ma bardzo duże doświadczenie i uważamy, że jest idealną osobą na to stanowisko. Nie mogę się doczekać naszej współpracy” – dodał Overmars.

„Po opuszczeniu SC Heerenveen jest to dla mnie świetna okazja. Będę blisko współpracował nie tylko z Overmarsem, ale też kilkoma innymi osobami w De Toekomst. Ajax jest znany na całym świecie z rozwijania utalentowanych piłkarzy. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę wnieść swój wkład do organizacji, która jest za to odpowiedzialna” – powiedział nowy kierownik techniczny Ajaksu, Gerry Hamstra.

Share:

Dodaj komentarz