OFICJALNIE: Gorter w Ajaksie!

  • 12 czerwca 2021
  • Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 583 wyświetleń

Ajax Amsterdam oficjalnie ogłosił przed momentem pozyskanie młodego bramkarza Go Ahead Eagles. Jay Gorter OFICJALNIE piłkarzem Ajaksu. Golkiper podpisze umowę, która będzie obowiązywać do połowy 2025 roku.

Młody golkiper dołączy do Ajaksu z Go Ahead Eagles, z którym w poprzednim sezonie wywalczył promocję do Eredivisie. Gorter był rewelacją poprzedniego sezonu na zapleczu Ere, gdzie w 37 spotkaniach zachował czyste konto aż 25 razy.

Negocjacje Ajaksu z Orłami trwały już od jakiegoś czasu, ale nowy beniaminek żądał od Ajaksu znacznie wyższej kwoty niż w przypadku innych klubów. Overmars nie zgodził się na takie warunki i zerwał negocjacje. Oba kluby wróciły jednak do rozmów i w końcu udało się dojść do porozumienia.

Gorter trafi do Amsterdamu za kwotę około 1 miliona euro. W umowie zawarta została również informacja o procencie od kolejnej sprzedaży bramkarza. 20-latek podpisał w Amsterdamie umowę, która obowiązywać będzie do połowy 2025 roku.

Pierwszy sezon w Ajaksie, Gorter spędzi głównie na grze w Jong Ajax, gdzie poznawać będzie styl gry mistrzów Holandii. Holender będzie przygotowywany do roli numeru jeden w kolejnym sezonie, kiedy prawdopodobnie karierę zakończy 38-letni Maarten Stekelenburg.

Gorter już od kilku tygodni wyraźnie dawał sygnały świadczące o tym, że chce trafić do stolicy Holandii. Na mediach społecznościowych piłkarza pojawiały się zdjęcia ukazujące go w koszulce Ajaksu na Amsterdam ArenA. Od wczoraj zaś golkiper jasno dawał do zrozumienia, iż znajduje się w Amsterdamie.

Welkom in mooiste club van allemaal!

 

Share:

Dodaj komentarz