• 21 kwietnia 2020
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 208 wyświetleń

Premier Holandii, Mark Rutte ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej przedłużenie zakazu organizacji dużych wydarzeń w kraju aż do 1 września! Potwierdzono także, że zakaz obejmuje profesjonalny futbol zarówno z kibicami jak i bez nich. Sezon Eredivisie bez szans na wznowienie.

Holenderskie media już wczoraj informowały, że taka decyzja może zostać podjęta. Po wszelkich konsultacjach i po otrzymaniu opinii burmistrzów dużych miast w kraju, rząd holenderski zdecydował się przedłużyć wcześniej nałożony zakaz organizacji dużych wydarzeń.

„Przedłużamy naszą decyzję o trzy miesiące. Wcześniej mówiliśmy o 1 czerwca, teraz to 1 września. Robimy to, ponieważ z pewnością nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ryzykiem w nadchodzących miesiącach. Ponadto chcemy dać potrzebną jasność co do przyszłości dla wszelkich organizatorów” – powiedział premier Mark Rutte.

„To również oznacza, że zawodowy futbol w kraju nie wróci przed 1 września. Ten kryzys ma konsekwencje dla zdrowia ludzi, dla firm i ogólnie całego społeczeństwa. Nie możemy uniknąć takiego wspólnego poświęcenia. Mam nadzieję i oczekuję, że ludzie to zrozumieją” – dodał premier Holandii.

Słowa premiera na temat profesjonalnego futbolu w kraju są jednoznaczne i nie dają żadnego pola do dyskusji. KNVB spodziewał się takiej decyzji, jednak wciąż miał nadzieję na to, że będzie dozwolone dokończenie sezonu bez publiczności. Teraz jest to niemożliwe i w najbliższym czasie federacja powinna to przyznać i oficjalnie zakończyć rozgrywki 2019/2020.

Najważniejsze pytanie: jakie będą rozstrzygnięcia? Nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. KNVB i kluby muszą znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Na najbliższy piątek zaplanowano kolejne rozmowy. Zdaniem mediów jedną z bardziej możliwych opcji jest brak mistrzostwa i spadków, awans do Eredivisie dwóch zespołów i co za tym idzie – tymczasowe powiększenie ligi. Bilety do europejskich pucharów zostałyby przyznane według aktualnej tabeli. Podkreślamy jednak, że to wciąż spekulacje i żadnych decyzji nie podjęto.

UEFA natomiast zmieniła ton i nie grozi już wykluczeniem z europejskich pucharów za przedwczesne zakończenie rozgrywek krajowych.

Share:

Dodaj komentarz