18-letni obrońca, Sergiño Dest podpisał dziś swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Ajaksem. Jego bardzo dobra dyspozycja w ostatnim czasie w końcu została doceniona.

Dest złożył dziś podpis pod umową, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. Defensor jest młodzieżowym reprezentantem Stanów Zjednoczonych. Urodził się on w Holandii, jego ojciec jest Holender, natomiast matka jest Amerykanką. Dest występuje w akademii Ajaksu od 2012 roku. W dorosłym futbolu, czyli już w zespole Jong Ajax zadebiutował 18 października 2018 roku w spotkaniu z Jong PSV. Od tamtej pory zgromadził pięć występów, w których zdobył jedną bramkę, występując na swojej nominalnej pozycji – prawego obrońcy.

Dest nadal pozostaje głównie w selekcji Ajaksu U19. W tym sezonie w ekipie Johna Heitingi 18-latek zagrał 14 razy i zdobył trzy bramki.

„Jestem niezwykle szczęśliwy z powodu podpisania tego kontraktu. Wszystko, co piękne jeszcze przede mną. Chcę zagrać jak najwięcej spotkań w zespole Jong i być ważną częścią tej ekipy. Oczywiście głównym marzeniem pozostaje debiut w pierwszej drużynie” – powiedział Dest.

 

Foto: Ajax A1 Watcher

Share:

Dodaj komentarz