Dobiegła końca saga transferowa z Frenkiem de Jongiem. 21-letni pomocnik od następnego sezonu będzie zawodnikiem FC Barcelony!

Ajax Amsterdam i FC Barcelona w oficjalnych komunikatach poinformowały o zawarciu porozumienia w sprawie transferu De Jonga. Holender do końca obecnego sezonu będzie występować jeszcze w Amsterdamie, po czym zmieni pracodawcę 1 lipca. Wcześniej media holenderskie oraz hiszpańskie podawały różne kwoty, jakie miał otrzymać klub z Amsterdamu. Ostatecznie będzie to 75 milionów euro, które z tytułu różnych bonusów w przyszłości może wzrosnąć o kolejne 11 milionów. Pomocnik z „Dumą Katalonii” zwiąże się kontraktem do połowy 2024 roku. De Jong nie będzie więc najdroższym Holendrem w historii, ale zdecydowanie przebija dotychczasowy rekord sprzedaży z Ajaksu oraz z Eredivisie, który należał do Davinsona Sancheza. Kolumbijczyk w 2017 roku przeszedł do Tottenhamu za około 40 milionów plus bonusy.

Od początku grudnia faworytem w walce o sprowadzenie De Jonga było PSG. Mistrzowie Francji nie zdążyli sfinalizować transferu, podczas gry pod koniec ubiegłego tygodnia delegacja z Barcelony zdołała w ostatniej chwili przebić ich ofertę oraz przekonać samego zawodnika. Wcześniej z wyścigu wycofali się Manchester City oraz Juventus.

Frenkie de Jong przybył do Ajaksu z Willem II Tilburg w sierpniu 2015 roku, po czym został jeszcze wypożyczony do tego klubu na sześć miesięcy. Amsterdamczycy zapłacili wówczas jedynie 300 tysięcy euro oraz wysłali do Willem II kilku graczy na wypożyczenie. Willem II oraz RKC Waalwijk skorzystają na rekordowym transferze Holendra do Barcelony. Jako poprzednie kluby De Jonga otrzymają one kolejno około 6 milionów oraz niecałe 4 miliony.

De Jong ma na koncie 65 oficjalnych występów w barwach pierwszego zespołu Ajaksu. Zdobył w nich 6 bramek i zaliczył 10 asyst. W tym sezonie otrzymał ponadto powołanie do reprezentacji Holandii, w której zaliczył już debiut i zaprezentował swoje umiejętności na tle takich rywali jak Francja czy Niemcy.

Frenkie, mamy ogromną nadzieję, że latem będziesz odchodzić z Ajaksu jako mistrz Holandii. Powodzenia w dalszej części kariery w nowym klubie!

Share:

Dodaj komentarz