OFICJALNIE: Berghuis piłkarzem Ajaksu!

Mimo, że wydawało się to abstrakcyjne i niemal niemożliwe, Steven Berghuis zostaje nowym piłkarzem Ajaksu Amsterdam! Reprezentant Holandii zamienia Feyenoord Rotterdam na Ajax i staje się bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów w ostatnich latach.

Transakcje między Feyenoordem a Ajaksem nie zdarzają się często, dlatego wszystkie takie ruchy wzbudzają wiele kontrowersji. Pierwsza plotka o transferze Berghuisa pojawiła się kilka tygodni temu i wówczas wydawała się mocno abstrakcyjna.

Ajax doszedł jednak do porozumienia z Feyenoordem bez wchodzenia na ścieżkę sądową. Portowcy chcieli bowiem uzyskać za piłkarza kwotę większą niż 4 miliony euro, które umieszczone zostały w umowie piłkarza. Ostatecznie negocjacje przebiegły pomyślnie i Berghuis za kwotę 4 milionów euro trafia do stolicy. Kwota ta może wzrosnąć do 5,5 miliona euro z bonusami. Steven podpisał w Amsterdamie umowę do połowy 2025 roku.

Steven Berghuis urodził się 19 grudnia 1991 roku w Apeldoorn. Holender piłkarzem Feyenorodu jest od 2016 roku. Do tej pory łącznie w Eredivisie rozegrał 244 spotkania,  których zdobył 92 gole i zaliczył 66 asyst.

Po powrocie z urlopu Berghuis przejdzie w Amsterdamie badania medyczne i jeśli wszystko będzie w porządku, podpisze kontrakt do połowy 2025 roku.

„Mam 29 lat i wiadomo było, że chcę zrobić kolejny krok i dalej się rozwijać. Dokonując wyboru nowego klubu byłem bardzo podekscytowany swoim rozwojem jako piłkarza. Szukałem połączenia gry o trofea, gry w Lidze Mistrzów i pozostanie w kadrze Oranje. Myślę, że w Ajaksie to wszystko się pokrywa.”

Welkom bij de mooiste club van allemaal! 

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz