Mamy już oficjalne potwierdzenie! Boureima Hassane Bandé nowym piłkarzem Ajaksu Amsterdam! Młody zawodnik związał się z Joden umową na kolejne pięć lat.

Dzisiejsze plotki o tym, że Ajax pozyska gracza okazały się prawdą. Przed momentem transfer piłkarza potwierdziła oficjalna klubowa strona.

Młody zawodnik rodem z Burkina Faso podpisał kontrakt i trafi do Amsterdamu w czerwcu 2018 roku. Kontrakt obowiązywać będzie do czerwca 2023 roku.

Bande urodził się 30 października 1998 roku w Ouagadougou. Przed przejściem do KV Mechelen w roku 2017, skrzydłowy występował w rodzinnym kraju. Dla belgijskiej drużyny zdążył rozegrać 15 meczów, w których zdobył 9 bramek.

„Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tego transferu, bo dla mnie to sportowy krok naprzód. Pierw mam jednak misję w KV Mechelen. Jestem im wdzięczny za możliwości, które mi dali i chcę zakończyć ten sezon sukcesem. Po sezonie w pełni skupię się jednak na Ajaksie.”

Z transferu zadowolony jest również Marc Overmars.

„Obserwowaliśmy Bande już od pewnego czasu i nie byliśmy jedynym klubem, który to robił. Musieliśmy reagować szybko, ale udało się. Jestem zadowolony z tego, że udało nam się podpisać umowę teraz, mimo, że trafi do Amsterdamu dopiero latem. On ma dopiero 19 lat i to wielki talent.”

Share:

Dodaj komentarz