OFICJALNIE: Ajax nie popiera Superligi

Ajax Amsterdam wydał oświadczenie w sprawie powstania rozgrywek Superligi.

Klub rozwiał wszelkie wątpliwości i jak można było się spodziewać jest zdecydowanie przeciwny utworzeniu Superligi. Edwin van der Sar opowiedział się po stronie UEFA, która zaprezentowała dziś nowy format Ligi Mistrzów, mający obowiązywać od 2024 roku. Poniżej cytujemy treść komunikatu dyrektora generalnego Ajaksu.

„Ajax jest całkowicie zaskoczony i rozczarowany ogłoszeniem Super Ligi. Popieramy nowy układ zaproponowany przez UEFA, co ogłoszono w poniedziałek. Pracując dla ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów) od lat biorę udział w dyskusjach na temat nowego formatu rozgrywek klubowych UEFA. W przeszłości Ajax razem z ECV i KNVB walczył o szereg zmian, między innymi o to, by Liga Mistrzów była bardziej dostępna. Myśleliśmy, że znaleźliśmy rozwiązanie w tak zwanym modelu szwajcarskim. Jesteśmy bardzo rozczarowani nagłą i późną zmianą, której dokonali w ten weekend dyrektorzy kilku czołowych europejskich klubów, w wyniku czego europejskiej piłce zagraża bardzo niepewny okres.”

Share:

3 Responses to the post:

  • Galo
    at 22:26

    I bardzo dobrze. Kto by chciał w kółko oglądać te same drużyny? wg mnie nuda i tyle. Już teraz nie daje się tego oglądać a co dopiero jak będą grali w „kółeczku wzajemnej adoracji” te same drużyny. Niech jeszcze wymyślą jak Hiszpanie z pucharem, żeby sobie tą superlige grać w Arabii Saudyjskiej lub Kuwejcie czy tam Dubaju 😉 ps. wszystkich piłkarzy proponuje jeszcze na isram nawrócić i brązową pastą do butów wysmarować …żeby się szejky nie obraziły 🙂

  • Dodaj komentarz