Odejście Neresa wciąż spodziewane

Ajax w dalszym ciągu spodziewa się, że David Neres opuści Amsterdam w letnim okienku transferowym.

Jak poinformował Marc Overmars, na chwilę obecną wokół skrzydłowego jest bardzo cicho, ale sytuacja ta może się zmienić w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia. Overmars zakłada odejście Neresa na sam koniec okienka, bowiem niekoniecznie szukany będzie jego zastępca.

„Myślę, że problem luksusu rozwiążemy sami. To niekoniecznie musi być coś trudnego, bo Neres dalej może spoglądać na transfer. Spodziewam się, że coś się wydarzy, mimo tego, że na razie jest dość spokojnie.” – powiedział Overmars.

Mając w składzie Dusana Tadicia, Stevena Berghuisa i Antonego, Amsterdamczycy mogą nie szukać kolejnego skrzydłowego w przypadku odejścia Brazylijczyka.

„Jeśli nie odejdzie, nie mamy potrzeby wchodzenia na rynek. Nawet jeśli tak się stanie, będziemy potrzebować dobrego następcy. Nie będziemy niczego forsować na siłę. Na chwilę obecną nie mamy planu B (planem A było zatrudnienie Sulemany). Jeśli będziemy mogli rozpocząć sezon z tą selekcją, będziemy zadowoleni.” – dodał Overmars.

Dyrektor sportowy wyraził również żal z powodu braku transferu Kamaldeene sulemany. Skrzydłowy długo zastanawiał się nad wyborem klubu i ostatecznie wybrał Stade Rennes. Overmars podkreślił jednak, że w klubie zrobiono wszystko, aby ściągnąć piłkarza, ale brak zapewnienia o regularnej grze sprawił, iż zawodnik wybrał transfer do Ligue 1.

Share:

Dodaj komentarz