Coraz więcej źródeł zaczyna donosić, iż Ajax poważnie monitoruje sytuację Martina Ödegaard.

Młody Norweg jest piłkarzem Realu Madryt, ale od dwóch sezonów gra w Eredivisie, gdzie na zasadzie wypożyczenia reprezentował barwy SC Heerenveen, a obecnie Vitesse Arnhem.

Marc Overmars ma poważnie myśleć o tym, aby ściągnąć pomocnika do Ajaksu. W Amsterdamie, Ödegaard miałby być zastępcą Hakima Ziyecha, który w lecie niemal na pewno pożegna się z klubem.

Zdaniem wielu hiszpańskich mediów (być może nie należących do najrzetelniejszych), Ödegaard ma mocno mieszane uczucia. Z jednej strony Norweg chce odnieść sukces na Santiago Bernabeu, ale z drugiej podświadomie wie, że może być na razie trudne. Własnie dlatego, piłkarz bierze pod uwagę odejście z klubu.

Amsterdamczycy zainteresowani są jednak tylko transferem i nie biorą pod uwagę wypożyczenia gracza. To jednak również nie powinno być ogromnym problemem, bo Real znany jest z tego typu transakcji, w których zastrzega sobie prawo odkupienia gracza za większe pieniądze. Szacuje się, że Ödegaard mógłby kosztować około 10 milionów.

Podobne wieści serwują również media we Włoszech, gdzie Ödegaard również znajduje się wysoko na liście życzeń Ajaksu. Włosi podobnie jak Hiszpanie, wskazują, że Norweg miałby być naturalnym następcą Ziyecha.

Ciężko powiedzieć jednak, na ile wszystkie te plotki są prawdziwe. Niewykluczone, że jest to tylko podchwycenie łatwego tematu, bowiem Ajax był już kiedyś zainteresowany graczem. Martin wybrał jednak transfer do Madrytu i od tego czasu wszelkie plotki zniknęły.

Share:

Dodaj komentarz