Trzech młodych zawodników przedłużyło dziś z Ajaksem swoje umowy. Navajo Bakboord, Ché Nunnely oraz Azor Matusiwa związali się z klubem kontraktami, które będą obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Navajo Bakboord urodził się 29 stycznia 1999 roku w Amsterdamie. W klubowej akademii trenuje od 2007 roku. Prawy defensor rozpoczął ten sezon w kadrze Ajaksu U19, ale zdążył również zadebiutować w zespole Jong w grudniu. Wystąpił w wygranym 4:0 meczu wyjazdowym z MVV Maastricht. Od tamtej pory zgromadził trzy występy, ale na początku tego roku doznał urazu więzadła krzyżowego.

Ché Nunnely (ur. 4 lutego 1999 roku w Almere) w akademii występuje od sześciu lat. W styczniu 2017 roku zaliczył debiut w ekipie Jong Ajax, w której występuje aktualnie. Skrzydłowy w tym sezonie ma na swoim koncie 23 występy, w których zdobył 6 bramek.

Azor Matusiwa (ur. 28 kwietnia 1998 roku w Hilversum). Swój pierwszy mecz w barwach Jong zagrał 21 listopada 2016 roku. Pomocnik w tym sezonie zagrał 23 razy w Jupiler League, ostatnio znalazł się również w selekcji pierwszej drużyny Ajaksu na mecz z VVV Venlo, ale nie pojawił się na boisku.

Photo: https://www.instagram.com/reinandvzrphotos/
Share:

Dodaj komentarz