Pojawienie się informacji o tym, iż Nouri już w 2014 miał problemy z sercem wywołała lawinę kolejnych informacji. Niestety wiele wskazuje na to, że piłkarz sam dopuścił do swojego dramatu…

Rodzina Nouriego zarzuciła KNVB oraz Ajaksowi to, że ani oni ani sam Appie nie wiedział o swoim stanie zdrowia. Na odpowiedź federacji nie trzeba było jednak czekać długo. KNVB zareagowało i poinformowało, iż Abdelhak Nouri ustnie i pisemnie otrzymał informacje na temat swojego stanu zdrowia. Informacje te powędrowały również do Ajaksu.

W 2014 i 2016 roku, Appie miał przejść testy, które w obu przypadkach wykazały wadę serca.

W związku z tym, iż Abdelhak Nouri skończył już wówczas 16 lat, KNVB nie miało obowiązku informowania o stanie jego zdrowia rodziców. Fakt ten potwierdzają prawnicy. W Holandii, osoba która ukończyła 16 lat jest już w pełni niezależna jeśli chodzi o podejmowanie decyzji medycznych. Nouri najwidoczniej zataił te informacje przed bliskimi, a KNVB nie tylko nie musiało przesyłać tej informacji dalej, ale i nie mogło, jeśli zawodnik nie wyraził na to zgody. Z czysto prawnego punktu widzenia, KNVB miało związane ręce.

Rodzina młodego pomocnika w tej kwestii może nie mieć argumentów, ale w dalszym ciągu będzie chciała wyjaśnienia poczynań z feralnego dnia, kiedy to pomocy dla Nouriego przyszła prawdopodobnie za późno.

Share:

Dodaj komentarz